Tegoroczna Liga Orlikowa o Puchar Wójta Gminy Tarnów rozstrzygnięta. Do rozgrywek przystąpiło pięć amatorskich drużyn z terenu naszej gminy FC Po Nalewce, High Hoops, Martex, Kamieniołomem, Kumple. Turniej odbywał się na Orliku w Tarnowcu metodą „każdy z każdym” i trwał od połowy września, a finał rozegrano 25 października. W ostatnim meczu, który przesądził o tytule zmierzyła się ekipa FC Po Nalewce z drużyną High Hoops. Po wyrównanych zmaganiach, Puchar Wójta wywalczyła drużyna FC Po Nalewce zwyciężając 3:2.

- Nasza drużyna to zgrany zespół, bo łączy nas przyjaźń i wspólna pasja. Pamiętam czasy, gdy wspólnie zbieraliśmy się na boisku, aby pograć w piłkę. To waśnie ona napędza nas do ciągłego doskonalenia umiejętności, dzięki którym obroniliśmy tytuł mistrza. Dziękuję organizatorom oraz zawodnikom za wspólną rywalizację – mówi sołtys Łękawki, a jednocześnie kapitan zwycięskiej drużyny Konrad Pyzdek.

Królem strzelców oraz MVP turnieju został Paweł Kosiba z FC Po Nalewce, a najlepszym bramkarzem jego kolega z zespołu Marcin Szablowski.  Po rozegranym finale, na zakończenie całego turnieju wójt Grzegorz Kozioł wręczył zwycięzcom Puchar, a najlepszym drużynom medale. {Play}