Zakończyła się przebudowa drogi gminnej w Błoniu biegnącej od drogi powiatowej - w prawo za Domem Kultury. Mieszkańcy zyskali kolejny odcinek ścieżki rowerowej oraz nową nawierzchnię asfaltową dla zmotoryzowanych. Całkowity koszt wyniósł ok. 750 tys. zł, a czego dofinansowanie na poziomie 55% samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres prac był spory i dotyczył m.in. budowy kanalizacji deszczowej, ścieżki z kostki betonowej, nakładki asfaltowej, utwardzenia poboczy oraz zamontowania oznakowania poziomego i pionowego. Długość nowej drogi wraz ze ścieżką rowerową wynosi ok. 300 m. Ścieżka rowerowa ma szerokość 1,5 m, a jezdnia 4,5 m. - Pomimo różnych perturbacji i dużych trudności na etapie projektowania drogi, z satysfakcją przyznaję, że jest ona dobrze wykonana. Uzyskujemy dzięki temu wyższy standard i bezpieczeństwo użytkowników – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Inwestycję chwalą mieszkańcy Błonia. - To pierwsza w naszej wsi droga z nową konstrukcją podbudowy.  Poprzednia nawierzchnia była zniszczona, miejscami zapadnięta, a teraz różnica w standardzie jest nie do opisania – mówi sołtys Antoni Batko. - Droga jest rzetelnie zrobiona, mieszkańcy mają to, czego oczekiwali – dodaje Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Stanisław Sarad.

To kolejna inwestycja wykonana za pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki wparciu z tego źródła powstały już drogi w innych miejscowościach gminy Tarnów, a w najbliższym czasie będą budowane kolejne. {Play}