Nowy, drugi w tym roku numer pisma samorządowego „Nowiny Tarnowskiej Gminy” właśnie trafił do mieszkańców. W numerze wiele ciekawych informacji z naszego gminnego podwórka.

Numer otwiera wywiad z pierwszym wójtem gminy Tarnów – Ryszardem Półtorakiem, w którym możemy przeczytać o początkach funkcjonowania samorządu po 1990 roku.  Sporo zainteresowania poświęcono gminnym inwestycjom, możemy przeczytać o realizowanych zadaniach. Jako, że za nami sezon wydarzeń kulturalnych w plenerze – znajdziemy ich obszerny przegląd.

Z wydania dowiemy się, co dzieje się w planowaniu przestrzennym w poszczególnych miejscowościach, ekodoradca podpowiada z jakich źródeł dofinansowania można skorzystać w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Artykuły informują nas również co słychać w naszych szkołach, a także o lepszym wyposażeniu jakie trafiło do jednostek OSP. Numer zamykają przepisy, które przygotowały dla czytelników Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zgłobicach „Babeczki”.

Serdecznie zachęcamy do lektury – zarówno wersji papierowej dostarczonej do gminnych domostw jak i w wersji elektronicznej, dostępnej poniżej. {Play}

>>> WERSJA CYFROWA <<<