Od początku roku szkolnego w całym regionie odbywają się zawody sportowe, w których udział biorą drużyny i zawodnicy indywidualni ze szkół podstawowych, w tym z terenu gminy Tarnów. Rozgrywki odbywają się w różnych dyscyplinach, w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. W poszczególnych konkurencjach naszym młodym sportowcom udało się już osiągnąć sukcesy. W rozgrywkach naszych młodych sportowców dopinguje gmina Tarnów, która zapewnia transport na zawody, a na zawody rozgrywane na terenie naszej gminy dyplomy i medale. 

Duże sukcesy nasze szkoły wywalczyły w koszykówce 3x3. W finale powiatowym, który odbył się w październiku na hali w Koszycach Wielkich drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Woli Rzędzińskiej odniosła zwycięstwo, pokonując 8 drużyn. Następnie w zawodach rejonowych w Tarnowie wywalczyły drugie miejsce.

Duży sukces odnieśli chłopcy z Koszyc Wielkich z klas 7-8 w koszykówce 3x3. Okazali się mistrzami powiatu, a następnie zwyciężyli w etapie rejonowym, który odbył się 7 listopada w Tarnowie i będą reprezentować naszą gminę na finale wojewódzkim!  - Sukcesy naszych młodych sportowców cieszą. To wynik ich zaangażowania i ciężkiej pracy na zajęciach wychowania fizycznego i treningach. Serdecznie gratuluje naszym koszykarzom awansu do finału wojewódzkiego – mówi Mariusz Parcianko, dyrektor szkoły w Koszycach Wielkich.

W październiku w Woli Rzędzińskiej miały miejsce Igrzyska Dzieci na szczeblu gminnym w piłce nożnej halowej. W kategorii chłopców, po wyrównanej i zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej nr 1, która będzie walczyć teraz w etapie powiatowym. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła z Poręby Radlnej, a trzecie Szkoła Podstawowa w Tarnowcu.

Również w Woli Rzędzińskiej odbył się półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji awans wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, która zwyciężyła w całych zawodach oraz weźmie udział w zawodach finałowych, które odbędą się 17 listopada w Gromniku. 

Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich była też organizatorem półfinałowych zawodów Igrzysk Młodzieży w piłkę nożną chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło 7 drużyn, spośród których najlepsza okazała się drużyna z Koszyc Wielkich. Nasza drużyna wywalczyła awans do turnieju finałowego, który odbędzie się już 8 listopada w na terenie naszej gminy w Koszycach Wielkich. 

- Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego prowadzony jest przez Małopolski Związek Sportowy. W jego ramach organizowane są dla poszczególnych kategorii wiekowych Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w wielu dyscyplinach sportowych. Udział w rozgrywkach biorą uczniowie szkół – reprezentując swoje placówki. Rozgrywki rozpoczynają się na etapie gminnym, zwycięzcy zaś jadą na etap powiatowy, a następnie rejonowy i wojewódzki – wyjaśnia Grzegorz Ciurej, gminny koordynator ds. sportu.