Nasze gminne biblioteki – w Zgłobicach, Woli Rzędzińskiej oraz Tarnowcu wzbogaciły się o wiele nowości wydawniczych zakupionych dzięki dotacji pozyskanej przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów z Ministerstwa Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 15 tysięcy złotych.  

Jak zwykle bibliotekarze wyszli na wprost oczekiwaniom czytelników. Są to głośne i długo wyczekiwane tytuły. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośniczkom lekkiej literatury obyczajowej i romansu proponujemy „Jesień w Przytulnej”, będącą III częścią uwielbianej sagi „Przytulna” Katarzyny Michalak, Joanny Tekieli „Jesień w Olszowym Jarze”, czyli zakończenie cyklu „Olszowy Jar”, „Kolacja straconych chwil” Agnieszki Krawczyk z cyklu „Ogród sekretów i zdrad” czy „Leo” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, będący zwieńczeniem cyklu „Bezlitosna siła” 

Na zwolenników mrożących krew w żyłach historii z dreszczykiem czekają m.in.: „Kukułcze jajo” Camili Lackberg, kolejna odsłona bestsellerowej skandynawskiej „Sagi o Fjällbace”, „Światła w popiołach” Remigiusza Mroza – V tom cyklu z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim, „Gerda” Krzysztofa A. Zajasa, czyli zakończenie „Trylogii Pomorskiej”, ”Zwykła przyzwoitość” Wojciecha Chmielarza z cyklu „Bezimienny”, czy kolejne perypetie Komisarza Sikory w  „Nagonce” Piotra Kościelnego. Wielbicielom komedii kryminalnej z pewnością nie umkną kolejne przygody Matyldy Dominiczak w najnowszej części cyklu,  czyli „Między młotem, a imadłem” Olgi Rudnickiej. 

Pasjonaci literatury faktu wśród licznych nowości znajdą m.in.: „Afganistan na kołach” Navala, z cyklu wojennych wspomnień, czy „Służące do wszystkiego” Joanny Kuciel-Frydryszak.

Nie  mogło zabraknąć tegorocznych laureatów prestiżowych nagród literackich. Na biblioteczne półki trafiły: „Ten się śmieje, kto ma zęby” Zyty Rudzkiej, powieść nagrodzona Nagrodą Literacką NIKE 2023, oraz Drugie imię, Septologia 1-2 Jona Fosse, norweskiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla 2023.

Bibliotekarze nie zapomnieli o młodszych czytelnikach. Czekają na nich m.in.: „Przygody Fenka”, „Misia i jej mali pacjenci” Anieli Cholewińskiej-Szkolik, seria „Poznaję świat i kropka” Rafała Klimczaka, czy książeczki z serii „Czytam sobie” do nauki czytania.