W Szkole Podstawowej w Tarnowcu odbył się Gminny Turniej Szachowy. Wydarzenie zorganizowano w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Tarnów w trakcie etapu powiatowego. W wydarzeniu udział wziął wójt Grzegorz Kozioł.

Do rywalizacji w Gminnym Turnieju Szachowym przystąpiło 6 drużyn reprezentujących szkoły w Tarnowcu, Jodłówce-Wałkach i Woli Rzędzińskiej I. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci i młodzież. Kategoria „dzieci” obejmowała uczniów klas VI i młodszych szkół podstawowych, zaś kategoria „młodzież” klasy VII – VIII. Każda drużyna składała się z czterech zawodników (w tym minimum jedna dziewczyna).  – Mecze rozgrywano indywidualnie, zwycięstwo to 2 punkty, remis 1 a porażka 0. Suma wyników poszczególnych zawodników decydowała o wyniku całej drużyny – wyjaśnia Henryk Jasiak, sędzia zawodów z MSKS "GAMBIT" w Tarnowcu.

W kategorii „dzieci” zwyciężyła drużyna z Tarnowca w składzie: Karol Towilski , Adam Mleczko, Krystian Starzyl, Dominika Szczerba. Drugie miejsce zajęła Wola Rzędzińska I, trzecie zaś Jodłówka Wałki.

W kategorii „Młodzież” wygrała drużyna z Tarnowca w składzie: Piotr Ramza, Jakub Markiewicz, Igor Niemiec, Julia Szarkowicz. Drugie miejsce Jodłówka-Wałki, trzecie natomiast Wola Rzędzińska I.

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i pamiątkowe gadżety. {Play}