Na ulicy Pracy w Koszycach Małych jest już jaśniej i bezpieczniej, dzięki wykonaniu nowego oświetlenia. Zainstalowano 11 nowoczesnych lamp ledowych, postawiono siedem nowych słupów. Inwestycja została zrealizowana za fundusze rządowe pozyskane przez gminę Tarnów w ramach Polskiego Ładu.

Oświetlenie uliczne odgrywa znaczącą rolę zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i estetyki, dlatego samorząd gminy Tarnów od lat dba o inwestycje w nowoczesne, efektywne systemy oświetlenia. Kolejną inwestycją, która została zrealizowana w tym zakresie jest wykonanie oświetlenia na ulicy Pracy w Koszycach Małych. W ramach zadania postawiono 7 nowych słupów i zainstalowano 11 opraw oświetleniowych – z nowoczesnymi i energooszczędnymi lampami ledowymi.  Inwestycję odebrali w trakcie spotkania wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Bogumiła Bardel, pracownik referatu Józef Kuboń, sołtys i radny z Koszyc Małych Zbigniew Gniewek oraz mieszkańcy.

Całkowity koszt zadania wyniósł blisko 50 tysięcy złotych, przy symbolicznym wkładzie własnym gminy w wysokości tysiąca złotych. Fundusze pozyskano bowiem w ramach III edycji Polskiego Ładu dla PGR w ramach zadania „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w miejscowościach popegeerowskich w gminie Tarnów”.

- Była to bardzo potrzebna inwestycja. Droga jest wąska, jest tu bardzo ciemno w nocy w szczególności w warunkach jesiennych czy zimowych. A tą drogą jest coraz więcej osób spacerujących, czy dzieci uczęszczających nią do szkoły, ze względu na budujące się nowe osiedla domów jednorodzinnych – mówi sołtys i radny z Koszyc Małych Zbigniew Gniewek.

Inicjatorami oświetlenia byli sami mieszkańcy. - Była to bardzo ciemna ulica. Często spaceruję tu z psem. Wieczorami dużo osób chodzi też z kijkami, biegają, uprawiają w sport i na tej ulicy wchodziło się w taką „czarną dziurę”. Ten odcinek od dawna był wnioskowany i teraz się doczekaliśmy – mówi Agnieszka Sikora, mieszkanka Koszyc Małych. {Play}