Gmina Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców do skorzystania z nieodpłatnych konsultacji z Doradcą Energetycznym Wojciechem Badurą - pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, które odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2023 r. w sali narad Urzędu Gminy Tarnów w godzinach od 10 do 15.

Każdy będzie miał możliwość zasięgnąć porad w zakresie dofinansowania do termomodernizacji budynków mieszkalnych, zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii oraz wymiany nieefektywnych źródeł ciepła.

W szczególności dowiedzieć się będzie można o zasadach przyznawania dofinansowań w ramach programów: „Czyste powietrze” na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację, „Mój prąd” czyli dofinansowań na fotowoltaikę, „Moje ciepło” czyli funduszy na instalację pomp ciepła dla budynków nowobudowanych czy „Moja woda”, w ramach którego można pozyskać dofinansowanie na przydomową małą retencję (czyli zbieranie deszczówki).

Przypomnijmy, że do Państwa dyspozycji pozostaje również w godzinach pracy urzędu nasz gminny ekodoradca Magdalena Wróbel, u którego można uzyskać informacje dotyczące powyższych programów - tel. 14 688 01 24. {Play}