Zakończyła się runda jesienna rozgrywek w piłce nożnej. Na jakich pozycjach w tabeli skończył rywalizacje drużyny z gminy Tarnów? Kto mierzy w awans? Kto jest na miejscach zagrożonych spadkiem? Sprawdzamy!

Do rozgrywek piłkarskich mężczyzn w sezonie 2023/2024 przystąpiło 8 drużyn z terenu naszej gminy. W IV lidze rozgrywkowej gra zespół LKS Wolania Wola Rzędzińska. W Klasie Okręgowej walczy po raz pierwszy po awansie w ubiegłym sezonie LKS Koszyce Wielkie. W A Klasie mecze rozgrywają po sąsiedzku LKS Zgłobice oraz LKS Dunajec Zbylitowska Góra, zaś w najniższej lidze - B Klasie - walczą LKS Sokół-Wałki, KS Tarnowiec, KS Radlna, KS Biała.

IV Liga - LKS WOLANIA Wola Rzędzińska

Po rundzie jesiennej drużyna LKS Wolania Wola Rzędzińska zajmuje miejsce w środku tabeli - 9 pozycja na 19 drużyn. Ostatni mecz Wolania rozegrała w miniony weekend w Gorlicach z tamtejszym Glinikiem Gorlice przegrywając 0:2. Po 18 meczach zdobyli 25 punktów, w tym 7 razy zwyciężając, 4 razy remisując i 7 razy ponosząc porażkę.

- Jesteśmy klubem z 75-letnią tradycją. Od lat stawiamy przede wszystkim na szkolenie młodych. Mamy jedną z lepszych baz treningowych, kładziemy nacisk na własnych wychowanków, którzy pod kierunkiem trenera Marcina Witka grają w mocnych ligach juniorskich. I to bardzo dobre szkolenie przekłada się na dobrą drużynę seniorską. W mocnej IV lidze - skupiamy się na wysokim poziomie gry. I to procentuje, mamy silną pozycję w tabeli. Promujemy gminę Tarnów w piłkarskim świecie - podsumowuje rundę jesienną Andrzej Prendota, Prezes LKS Wolania.

Jak dodaje, warto przyjrzeć się drużynom, które startują w małopolskiej IV lidze. Są to ośrodki miejskie, a Wolania jako jeden z nielicznych klubów wiejskich osiąga tak dobre wyniki.

Klasa Okręgowa - KS Koszyce Wielkie

Klub sportowy z Koszyc Wielkich debiutuje w tym roku w Klasie Okręgowej po awansie w ubiegłym sezonie. Po 13 kolejkach rundy jesiennej mają na swoim koncie 11 pkt. Odnieśli 3 zwycięstwa, 2 razy zremisowali i 8 przegrali, co plasuje ich na bezpiecznym 12 miejscu na 14 drużyn, tuż przed strefą spadkową. Po całym sezonie spadną bowiem dwie ostatnie drużyny. - Z pewnością jest ciężej niż w A Klasie. Zakończyliśmy rundę jesienną na 3 miejscu od końca, ale przed nami przecież runda wiosenna - nie poddajemy się, planujemy wzmocnienia i będziemy walczyć! - mówi z optymizmem Kamil Klimek, Prezes KS Koszyce Wielkie.

A Klasa - LKS Zgłobice

LKS Zgłobice po rundzie jesiennej zajmuje dobre, bo 4 miejsce na 14 drużyn. Mają na swoim koncie 21 pkt po 13 meczach. Odnieśli 7 zwycięstw i 6 porażek. Do lidera, Olszynki Ołpiny tracą 10 punktów.

A Klasa - LKS DUNAJEC Zbylitowska Góra

Nieco gorzej w A Klasie radzi sobie drużyna LKS Dunajec ze Zbylitowskiej Góry. W rundzie jesiennej odnieśli 3 zwycięstwa, 2 razy zremisowali oraz 8 razy ponieśli porażkę. Znajdują się na przedostatnim, 13 miejscu w tabeli, jednak ze sporą przewagą bo aż 10 punktów nad ostatnią w tabeli drużyną z Siemiechowa, a z takim samym dorobkiem jak 12-sta w tabeli Rudka Bobrowniki Komorów.

B Klasa - KS Tarnowiec

Po zakończeniu rundy jesiennej drużyna KS Tarnowiec jest liderem tabeli! Mają na swoim koncie 22 punkty, 7 razy zwyciężając, 1 raz remisując i tylko jeden raz ponosząc porażkę.

- Pozycja lidera to zasługa oczywiście dobrze zgranej drużyny, ale wiodąca jest w niej rola trenera, który prowadzi nas od dwóch lat. Mamy w tym sezonie również 4 młodych, nowych zawodników, którzy znacząco wzmocnili zespół. Zaangażowanie na treningach jest duże, w lutym zaczynamy sparingi i przygotowania do rundy wiosennej. Ważny będzie pierwszy mecz, on nastawi nas mentalnie do rozgrywek. Jedno jest pewne - mobilizacja jest duża i chcemy wejść do A Klasy! - podsumowuje rozgrywki Marcin Wojtarowicz, Prezes KS Tarnowiec.

B Klasa - KS SOKÓŁ Jodłówka Wałki

Na drugim miejscu w tabeli znalazła się natomiast kolejna drużyna z naszej gminy - KS Sokół z Jodłówki-Wałek. Zdobyli 21 punktów, 7 razy zwyciężając i 2 razy ponosząc porażkę. Do lidera, KS Tarnowiec, tracą jedynie punkt.

B Klasa - KS Radlna

Kolejna drużyna z naszej gminy grająca w B klasie to KS Radlna. Po rundzie jesiennej uzbierała 17 pkt po 9 meczach, 5 razy zwyciężając, 2 razy remisując i ponosząc 2 porażki.

B Klasa - KS Biała

Słabiej w B Klasie radzi sobie drużyna z Białej. Po zakończeniu jesiennych rozgrywek zajmują 9 miejsce na 11 drużyn z dorobkiem 4 punktów. Odnieśli 1 zwycięstwo, 1 remis i 7 razy przegrali.

Wznowienie rozgrywek w sezonie 2023/2024 - start rundy wiosennej - w kwietniu przyszłego roku. {Play}