Jak zapowiadają wszelkie prognozy, w najbliższych dniach i tygodniach przyjdzie prawdziwa zima. Ma być śnieżnie i mroźnie. Kto jeszcze tego nie zrobił, warto przygotować się do zimowych warunków. Pamiętajmy o ciepłej odzieży. Sprawdźmy swój samochód - nie tylko opony, ale też płyny, uszczelki, uzupełnić wyposażenie o skrobaczki i płyny do odmrażania. Przygotujmy sprzęt do odśnieżania swoich posesji. Pamiętajmy też o naszych małych przyjaciołach – zwierzętach.
Gmina Tarnów jest już gotowa na mroźne warunki. Przetarg na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2023/2024 został rozstrzygnięty. Wyłonił on firmy, które będą odśnieżać nasze drogi, tym samym dbając o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
Wszelkie uwagi dotyczące utrzymania dróg gminnych w sezonie zimowym należy zgłaszać do Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów – tel. 146880115 (w godzinach pracy urzędu), u miejscowych sołtysów oraz bezpośrednio do firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg.