We wszystkich gminnych bibliotekach – w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach odbyły się spotkania autorskie, skierowane do dzieci wieku wczesnoszkolnym. Uczestniczyły w nich dzieci z klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, Zbylitowskiej Góry, Woli Rzędzińskiej I i Tarnowca.

Gościem spotkań był Paweł Gołuch, z wykształcenia programista, z zamiłowania wierszokleta i autor piosenek. Jest autorem poczytnych „Smoczych Kronik”, laureat w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Limeryk o Wisławie Szymborskiej”.

W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się m.in. czym jest wiersz, z jakich elementów się  składa, jakie są rodzaje rymów, czym  jest morał. Autor w prostych i zabawny sposób odpowiedział na te pytania oraz recytował własne wiersze. Urozmaiceniem spotkania była gra na gitarze i śpiewanie piosenek, które powstały przy współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Książki Pawła Gołucha są dostępne w gminnych bibliotekach.

Wydarzenie – spotkania autorskie zostały zrealizowane w ramach Programu „Promocja Czytelnictwa” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.