Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej zaprosiła na wspaniałe andrzejki integracyjne. Były występy, Mikołaj z prezentami i prawdziwie andrzejkowa zabawa taneczna. Wydarzenie odbyło się w środę, 29 listopada w pięknie udekorowanej szkolnej sali sportowej.

To już 20 raz, kiedy Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej zaprosiła w swoje progi dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami z terenu gminy Tarnów na andrzejki integracyjne. Udział w wydarzeniu wzięły dzieci wraz z rodzicami ze Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Dwór” w Zbylitowskiej Górze, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym "Piast" w Woli Rzędzińskiej oraz uczniowie zrzeszeni w szkolnym wolontariacie.

– To już dwudziestoletnia tradycja andrzejkowa w naszej szkole. Celem organizowanej zabawy jest możliwość spotkania się dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnościami, którzy poprzez wspólne bycie ze sobą mają poczucie, że nie są sami i mają możliwość poznania się, integracji – mówi Mariusz Widawski, dyrektor szkoły.

Organizację wydarzenia wspomogła gmina Tarnów. – Dziękuje dyrekcji, nauczycielom i uczniom-wolontariuszom za podtrzymywanie pięknej tradycji andrzejek integracyjnych. Jak ważna jest to inicjatywna, świadczy tak liczna dzisiejsza obecność i uśmiechy na twarzach uczestników – mówił w trakcie wydarzenia wójt Grzegorz Kozioł.

W zabawie andrzejkowej udział wzięli również przewodnicząca rady Wiesława Mitera, radny Henryk Solak, dyrektor GOPS Beata Witkowska, sołtys Tadeusz Stach.
- Była bardzo dobra zabawa. Bawiliśmy się wszyscy, niezależnie od wieku. To takie oderwanie od rzeczywistości. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w pracę przy organizacji – mówi Pani Barbara Biel ze Zgłobic. Potwierdza te słowa Pani Edyta Hebda Prezes „Stowarzyszenia Pomocna Dłoń”. – Mamy wydarzenie, gdzie mogą się spotkać osoby z niepełnosprawnościami, ich rodzice, porozmawiać, zintegrować. Zaś dla dzieci szkolnych to dobry przykład, jak można pomagać – mówi.

Grupa dzieci szkolnych przygotowała dla przybyłych okolicznościowy występ artystyczny, który wprowadził przybyłych w andrzejkowy nastrój. W trakcie wydarzenia uczestników odwiedził też z prezentami Święty Mikołaj. Następnie bawiono się przy muzyce i smacznym poczęstunku. - Jest to niezwykle potrzebna inicjatywa i dla dzieci i dla nas, rodziców. Raz w roku możemy się spotkać, porozmawiać, spędzić ze sobą czas. Jak była przerwa podczas pandemii dzieci stale pytały, kiedy będą kolejne andrzejki w szkole. I cieszymy się, że wróciły – dodaje Pani Halina Rybak z Woli Rzędzińskiej. {Play}