W Domu Kultury w Radlnej odbyło się spotkanie strażaków-ochotników z wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Tarnów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu. W trakcie spotkania podsumowano działania jednostek w kończącym się roku, dyskutowano o planach na rok 2024 – w tym potrzebach i zadaniach stojącymi przed ochotnikami. Dużo zagadnień poświęcono rozwijaniu młodzieżowych drużyn pożarniczych, które powstały w każdej jednostce OSP w gminie.

Spotkanie było okazją do złożenia Druhnom i Druhom podziękowań za ich codzienną pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy, co uczynili obecni przedstawiciele samorządu: wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, przewodnicząca rady Wiesława Mitera, wiceprzewodnicząca i jednocześnie prezes gminnych jednostek OSP Katarzyna Biel a także radni: Grzegorz Drwal, Mieczysław Kłósek, Piotr Rybski, Jan Skórka, Zbigniew Gniewek, Mieczysław Nytko, Andrzej Sępek. Za wsparcie w organizacji wydarzeń kulturalnych podziękowała ochotnikom zastępca dyrektora CKiB GT Ewa Kubisztal.

W wydarzeniu udział wzięli również poseł Anna Pieczarka, członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach, dyrektor PCPR Anna Górska. {Play}