Gmina Tarnów pozyskała blisko pół miliona złotych na oświetlenie uliczne w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - „Rozświetlamy Polskę”. W ramach zadania w sześciu miejscach gminy Tarnów zostanie wymienione oświetlenie uliczne na energooszczędne.

Wymiana obejmie blisko 300 sztuk opraw oświetlenia ulicznego na nowe energooszczędne na drogach: krajowej nr „94” w Zgłobicach/Zbylitowskiej Górze, gminnej „do Leiera” w Woli Rzędzińskiej, wojewódzkiej nr 977 Tarnowiec-Nowodworze oraz na placach: w centrum wsi Wola Rzędzińska I, w centrum wsi w Koszycach Wielkich oraz w centrum wsi koło Kościoła w Zawadzie.

- Oświetlenie ledowe to niższe zużycie energii, dzięki czemu zmniejszą się koszty za rachunki. Takie lampy mają również dłuższą żywotność, dzięki czemu mniej kosztów będzie generowało utrzymanie oświetlenia. Dzięki wymianie lamp, nie tylko zwiększy się bezpieczeństwo i komfort mieszkańców czy poprawi jakość powietrza, ale także wygenerujemy oszczędności, które będzie można przeznaczyć na realizację innych projektów – tłumaczy wójt Grzegorz Kozioł.

Nowoczesne oprawy, które zostaną montowane, oferują też możliwość dostosowania natężenia światła, co pozwala na lepszą widoczność i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników dróg. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie inteligentnego sterowania to także polepszenie jakości oświetlenia.
Na realizację zadania gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie w wysokości 454.480,00 złotych w ramach programu „Rozświetlamy Polskę” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Poziom pozyskanego dofinansowania to 80% wartości inwestycji, przy wkładzie własnym gminy na poziomie 20%. {Play}