We wtorek, 28  listopada w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyły się gminne zawody w koszykówkę, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Do rozgrywek przystąpiły drużyny ze szkół z terenu gminy Tarnów, a rozgrywki odbyły się w ramach Małopolskich Igrzysk Dzieci Młodzieży. Emocjonujące mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, osobno w kategorii Igrzysk Dzieci klas 4-6, a osobno w kategorii Igrzysk Młodzieży klas 7-8. Wyłoniły one zwycięskie drużyny, które reprezentują naszą gminę na etapie powiatowym. Zawodnikom medale i dyplomy wręczył wójt Grzegorz Kozioł.

Klasyfikacja - Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce, etap gminny

Dziewczęta:
1 Szkoła Podstawowa nr 2 Wola Rzędzińska
Drużyna w składzie: Ilona Bród, Zuzanna Pobiegło, Julia Prendota, Oliwia Zapała, Oliwia Wrońska, Aleksandra Świeca, Wiktoria Zięba)
*w półfinale powiatowym drużyna wywalczyła awans do finału na szczeblu powiatowym

2 Szkoła Podstawowa Zbylitowska Góra
3 Zespół Szkół Publicznych Koszyce Wielkie
4 Szkoła Podstawowa Tarnowiec
5 Szkoła Podstawowa Zgłobice

Chłopcy:
1 Zespół Szkół Publicznych Koszyce Wielkie
Drużyna w składzie: Hubert Olszówka, Przemysław Czubański, Michał Stus, Karol Jermak, Maksymilian Sutkowski, Artur Bajorek, Dominik Banach, Ksawery Kołacz, Marek Kudroń, Igor Brożek, Dominik Moryl.

2 Szkoła Podstawowa Tarnowiec
3 Szkoła Podstawowa Zbylitowska Góra
4 Szkoła Podstawowa nr 2 Wola Rzędzińska
5 Szkoła Podstawowa Zgłobice

Klasyfikacja - Małopolskie Igrzyska Dzieci w koszykówce, etap gminny
Dziewczęta:
1 Szkoła Podstawowa Tarnowiec
Drużyna w składzie: Małgorzata Sobecka, Nadia Wójcikowska, Natalia Piątek, Malwina Szumińska, Lorena Czapkowicz, Antonina Gawłowicz, Alicja Malinowska, Milena Wajda, Maja Zaucha.
2 Zespół Szkół Publicznych Koszyce Wielkie
3 Szkoła Podstawowa nr 2 Wola Rzędzińska
4 Szkoła Podstawowa Zawada
Chłopcy:
1 Szkoła Podstawowa nr 1 Wola Rzędzińska
Drużyna w składzie: Dawid Kruk, Adam Ligęza, Rafał Jakubowski, Filip Świątek, Maksymilian Ciochoń, Antoni Drwal, Tymoteusz Pierzchała, Witold Podoluch, Dawid Wardzała, Mateusz Wilk.
2 Szkoła Podstawowa Tarnowiec
3 Zespół Szkół Publicznych Koszyce Wielkie