Podczas spotkania w Domu Kultury w Radlnej wicemarszałek Józef Gawron przekazał symboliczne czeki przedstawicielom gmin, które uzyskały pomoc finansową w ramach konkursu „Małopolskie Świetlice Wiejskie 2023”. Gmina Tarnów otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych na doposażenie Domu Kultury w Radlnej, a symboliczny czek odebrał zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Celem konkursu „Małopolskie Świetlice Wiejskie 2023” jest wsparcie gmin w działaniach na rzecz rozwoju świetlic wiejskich, które służą lokalnym społecznościom w budowie ich tożsamości i integracji. W ramach tej edycji konkursu gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową na zakup wyposażenia do świetlic.

Pozyskane przez Gminę Tarnów fundusze pozwolą na zakup doposażenia w Domu Kultury w Radlnej, w tym m.in. krzeseł, nagłośnienia i sprzętu AGD.

Czeki gwarantujące wsparcie finansowe w ramach konkursu „Małopolskie Świetlice Wiejskie 2023”  odebrali ponadto w trakcie spotkania w Radlnej przedstawiciele gmin: Ciężkowice, Gromnik, Pleśna, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Ryglice, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Zakliczyn, Żabno oraz Wojnicz. {Play}