W Woli Rzędzińskiej odbyło się wręczenie sprzętu wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarnów oraz otwarcie po remoncie kuchni w miejscowej remizie OSP. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich dziewięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarnów na czele z Prezes Gminnych Jednostek Katarzyną Biel oraz Komendantem Gminnym Danielem Gniewkiem, wójt Grzegorz Kozioł, wicemarszałek Józef Gawron, radna wojewódzka Anna Mikosz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Gładysz, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni gminni Stanisław Sarad, Henryk Solak, Mieczysław Nytko, Piotr Rybski oraz sołtys Woli Rzędzińskiej II Tadeusz Stach.

- Ostatnie lata pracy w naszym samorządzie jest to niesamowite wsparcie dla strażaków. Ochotnicy w gminie Tarnów otrzymują sprzęt ciężki, samochody, remontujemy i budujemy remizy. Również otrzymują wyposażenie, które podnosi bezpieczeństwo w czasie wyjazdów. Uznajemy, że to, co samorząd może zrobić, to są te dobra materialne, które możemy przekazywać i je przekazujemy. Strażacy i tak dają coś więcej. Dają siebie, dają poczucie tego, że czujemy się bezpieczni - podkreśla Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

Wszystkie jednostki OSP z terenu gminy otrzymały komplety odzieży specjalistycznej – ubrania ochronne dwuczęściowe ze spodniami i ciężkimi kurtkami. Sprzęt został zakupiony za Fundusze pozyskane z Województwa Małopolskiego, środki Gminy Tarnów oraz własne poszczególnych jednostek OSP.

- Kolejne jednostki ochotniczych straży pożarnych, tym razem w gminie Tarnów odebrały dofinansowane z budżetu województwa małopolskiego podstawowe wyposażenie. Jest ono niezbędne, żeby sami strażacy, sami druhowie podczas akcji czuli się bezpiecznie, aby udzielając pomocy sami jednocześnie byli zabezpieczeni we właściwy sposób od wszystkich możliwych urazów, a my w województwie małopolskim chcemy o nich dbać - mówił Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Ponadto, do jednostki OSP ze Zgłobic trafił sprzęt zakupiony z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Gminy Tarnów, Krajowego Systemu Ratowniczno-Gaśniczego oraz środków własnych jednostki. Jest to wyposażenie osobiste i ochronne, w tym ubrania specjalne i koszarowe, rękawice oraz hełmy. {Play}