W dniu 13 grudnia 2023 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Tarnów pt. „Gmina Tarnów – Moja Mała Ojczyzna” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej.  Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat położenia i historii Gminy Tarnów oraz jej walorów,  a także rozwijanie w uczniach patriotyzmu lokalnego. Zwycięzcom wręczając dyplomy i nagrody pogratulował wiedzy wójt Grzegorz Kozioł.

Do konkursu przystąpiło 9 szkół ze Zgłobic, Woli Rzędzińskiej, Tarnowca, Poręby Radlnej, Zbylitowskiej Góry, Błonia, Jodłówki-Wałek, Koszyc Wielkich oraz Woli Rzędzińskiej.

Każdą szkołę reprezentował zespół uczniów. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swojego sołectwa oraz rozwiązanie zadań quizowych z dziedziny geografii, wiedzy ogólnej o gminie i wiedzy o pracy samorządu lokalnego. Dodatkowo uczniowie mieli za zadanie rozpoznać po opisie osoby z terenu gminy i połączyć te opisy z imieniem i nazwiskiem osoby.

Ze wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie znakomicie. Przygotowane prezentacje były pomysłowe, ciekawe i kreatywne, a uczniowie zaprezentowali je w sposób bardzo profesjonalny. Wykazali się również dużą wiedzą ogólną o gminie. Wyłonienie zwycięzców było więc trudne, a o zwycięstwie zdecydowały niewielkie różnice punktowe.

Jury konkursu, w którym zasiedli przewodnicząca rady Wiesława Mitera, wicedyrektor szkoły w Woli Rzędzińskiej Agnieszka Grzegórzek-Zając oraz  historyk Adam Ryba wyłoniło zwycięzców.

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze w składzie: Xavier Piska, Emilia Weglińska.
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zgłobicach w składzie: Wojciech Jurkiewicz, Antoni Schȁffer.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Porębie Radlnej: Oliwier Jurek, Sebastian Łaniewski. {Play}