Już od kilkunastu lat Gmina Tarnów wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział Tarnów organizują akcję świątecznej pomocy Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej w Ukrainie. Nie inaczej było w tym roku. Paczki przygotowały szkoły, przedszkola, Kluby Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedsiębiorcy z terenu gminy. Akcja prowadzona jest już od kilkunastu lat.

Święty Mikołaj ze świątecznymi paczkami dotarł do Polaków na Kresach Wschodnich, do miejscowości w większości zamieszkałych przez Polaków. Pomoc trafiła do polskiej szkoły w Strzelczyskach, oraz polskich parafii w Strzelczyskach, Pnikucie, Krysowicach i Czyżkach. Kolejne paczki zostały zawiezione do Sióstr Zakonnych w Krysowicach i Bóbrce, które prowadzą w miejscowościach ośrodki, w których każdy potrzebujący może skorzystać z pomocy medycznej, starsi i samotni z opieki, a dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej z zajęć i opieki przedszkolnej. Świąteczna pomoc trafiła również do polskich rodzin, które opiekują się Cmentarzem Orląt Lwowskich we Lwowie.

Polacy, do których trafiła przedświąteczna pomoc, prosili by przekazać wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę produktów oraz organizację akcji słowa podziękowania. Po pierwsze za pomoc materialną, po drugie za to, że w Polsce pamiętają o swoich Rodakach, których dzieje historii zostawiły poza granicami naszej Ojczyzny.

W imieniu organizatorów – Gminy Tarnów oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich - serdecznie dziękujemy szkołom i przedszkolom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Klubom Seniora, przedsiębiorcom z terenu gminy Tarnów za przekazanie produktów do paczek świątecznych, które trafiły do Polaków na Kresach Wschodnich. {Play}