W Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich 9 stycznia odbył się finał powiatowy w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z Tuchowa, Pleśnej, Niedomic i Koszyc Wielkich reprezentujących gminę Tarnów. Koszykarki to uczennice 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

Podczas turnieju drużyny kolejno zmierzyły się ze sobą, a koszykarki pełne pozytywnej energii i zapału z uporem walczyły o tytuł najlepszych. Palma pierwszeństwa przyznana została drużynie z gminy Tarnów, koszykarkom z Koszyc Wielkich, których trenerem jest Paweł Michalik. O w pełni zasłużonym złotym medalu świadczą uzyskane wyniki – dziewczyny pokonały pozostałe drużyny Niedomice (32:12), Pleśną (37:8) oraz Tuchów (39:10). Będą one teraz reprezentowały powiat tarnowski w finale rejonowym. II miejsce zajęły zawodniczki z Tuchowa, natomiast brąz powędrował do grupy z Niedomic.  IV miejsce przyznano drużynie z Pleśnej.

Nagrody w postaci medali i pucharów zapewniło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, a wręczył je gminny koordynator ds. sportu Eugeniusz Wojtarowicz.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich 9 stycznia odbył się finał powiatowy w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z Tuchowa, Pleśnej, Niedomic i Koszyc Wielkich reprezentujących gminę Tarnów. Koszykarki to uczennice 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

Podczas turnieju drużyny kolejno zmierzyły się ze sobą, a koszykarki pełne pozytywnej energii i zapału z uporem walczyły o tytuł najlepszych. Palma pierwszeństwa przyznana została drużynie z gminy Tarnów, koszykarkom z Koszyc Wielkich, których trenerem jest Paweł Michalik. O w pełni zasłużonym złotym medalu świadczą uzyskane wyniki – dziewczyny pokonały pozostałe drużyny Niedomice (32:12), Pleśną (37:8) oraz Tuchów (39:10). Będą one teraz reprezentowały powiat tarnowski w finale rejonowym. II miejsce zajęły zawodniczki z Tuchowa, natomiast brąz powędrował do grupy z Niedomic.  IV miejsce przyznano drużynie z Pleśnej.

Nagrody w postaci medali i pucharów zapewniło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, a wręczył je gminny koordynator ds. sportu Eugeniusz Wojtarowicz.

DRUŻYNA Z KOSZYC WIELKICH

DRUŻYNA Z TUCHOWA

DRUŻYNA Z NIEDOMIC

DRUŻYNA Z PLEŚNEJ

NAGRODY