W 2024 roku w naszej gminie nie zmieni się wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak dotychczas płacić będziemy 35 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, natomiast dla osób posiadających kompostownik na odpady BIO (zgłoszony w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi) opłata będzie wynosić 29 zł miesięcznie od osoby.

W związku z tym, iż stawki opłat nie ulegają zmianie nie będą dostarczane informacje  o wysokości opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Numery kont indywidualnych  pozostają bez zmian. Nie ma konieczności składania nowych deklaracji, jeżeli nie nastąpiła zmiana danych.

Bez zmian pozostają również zasady zbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Tarnów w 2024 roku.

• Odpady biodegradowalne w pojemnikach o pojemności 120 l specjalnie przeznaczonych do odbioru  odpadów bio. Osoby zainteresowane oddawaniem większej ilości odpadów biodegradowalnych  bezpośrednio z posesji mogą złożyć wniosek o dostarczenie kolejnych brązowych pojemników za indywidualną odpłatnością.
  • Plastik - do worków w kolorze żółtym.
  • Papier - do worków w kolorze niebieskim.
  • Szkło - do worków w kolorze zielonym.
  • Wszystkie pozostałe odpady, których nie można posegregować, należy zaś gromadzić w pojemnikach na odpady zmieszane.

Mieszkańcy naszej gminy - jak dotychczas – będą mogli nieodpłatnie przekazywać wszystkie selektywnie zebrane odpady komunalne do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK):

• Tarnów, ul. Komunalna 31
  • Tarnów, ul. Kąpielowa 4B

Firmy świadczące usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w naszej gminie to: sektor I i sektor II - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "MIKI" Mieczysław Jakubowski z siedzibą w Krakowie oraz sektor III - P.U.H. ECO-TECH Karol Wiśniewski z siedzibą w Stopnicy.

Harmonogramy odbioru śmieci w 2024 roku: