W kolejnych sołectwach seniorzy łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy i spędzili czas na miłej rozmowie w towarzystwie sąsiadów. W ubiegłym tygodniu w spotkaniach noworocznych wzięli udział mieszkańcy Nowodworza, Poręby Radlnej, Łękawki, Błonia, Koszyc Wielkich, Koszyc Małych, Białej, Jodłówki-Wałek, Woli Rzędzińskiej I i II, a w poniedziałek 14 stycznia także Zawady.

W wielu miejscowościach spotkania te rozpoczęto od uroczystej mszy św. celebrowanej w poszczególnych parafiach, następnie wszyscy zasiedli do stołów, by w świątecznej, ciepłej atmosferze porozmawiać o bieżących sprawach, połamać się opłatkiem czy wspólnie zanucić kolędy. Do życzeń dołączyli się wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca Sławomir Wojtasik, a także radni, sołtysi, księża oraz dyrektorzy szkół. Nie zabrakło występów jasełkowych przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych czy koncertów kolędowych, które nierzadko skłaniały do refleksji i wzruszały obecnych. Wyjątkowy koncert wykonała Parafialna Orkiestra Dęta pod batutą prof. Włodzimierza Siedlika w Woli Rzędzińskiej, uroczystość tam uświetniło również Koło Gospodyń Wiejskich. Szkoła w Zawadzie zaś zachwyciła wszystkich piękną scenografią.

W kolejnych sołectwach seniorzy łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy i spędzili czas na miłej rozmowie w towarzystwie sąsiadów. W ubiegłym tygodniu w spotkaniach noworocznych wzięli udział mieszkańcy Nowodworza, Poręby Radlnej, Łękawki, Błonia, Koszyc Wielkich, Koszyc Małych, Białej, Jodłówki-Wałek, Woli Rzędzińskiej I i II, a w poniedziałek 14 stycznia także Zawady.

W wielu miejscowościach spotkania te rozpoczęto od uroczystej mszy św. celebrowanej w poszczególnych parafiach, następnie wszyscy zasiedli do stołów, by w świątecznej, ciepłej atmosferze porozmawiać o bieżących sprawach, połamać się opłatkiem czy wspólnie zanucić kolędy. Do życzeń dołączyli się wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca Sławomir Wojtasik, a także radni, sołtysi, księża oraz dyrektorzy szkół. Nie zabrakło występów jasełkowych przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych czy koncertów kolędowych, które nierzadko skłaniały do refleksji i wzruszały obecnych. Wyjątkowy koncert wykonała Parafialna Orkiestra Dęta pod batutą prof. Włodzimierza Siedlika w Woli Rzędzińskiej, uroczystość tam uświetniło również Koło Gospodyń Wiejskich. Szkoła w Zawadzie zaś zachwyciła wszystkich piękną scenografią.

BIAŁA

BŁONIE

JODŁÓWKA-WAŁKI

KOSZYCE MAŁE

KOSZYCE WIELKIE

ŁĘKAWKA

NOWODWORZE

PORĘBA RADLNA

WOLA RZĘDZIŃSKA I

WOLA RZĘDZIŃSKA II

ZAWADA