W minioną niedzielę, w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyły się III Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Udział wzięło w nich 12 zespołów chłopców i 7 zespołów dziewcząt z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z: OSP Biała, OSP Koszyce Małe, OSP Poręba Radlna, OSP Wola Rzędzińska, OSP Zbylitowska Góra, OSP Zgłobice.

Młodzi rywalizowali na torze przeszkód, gdzie musieli sprawdzić się m.in. w przenoszeniu gaśnicy, wiązaniu węzłów, biegu pod płotkiem czy łączeniu węży strażackich. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwało Powiatowe Kolegium Sędziów. – Zawody są formą doskonalenia i sprawdzenia swoich umiejętności zdobywanych podczas zbiórek i ćwiczeń członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jest to w pewien sposób etap przygotowujący młodzież do wstąpienia w przyszłości w szeregi ochotników. To też forma integracji oraz nauka współzawodnictwa zgodnie z regułami fair-play – mówi prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Katarzyna Biel.

Po blisko dwugodzinnych zmaganiach udało się wyłonić indywidualnych zwycięzców oraz najlepsze drużyny. W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna MDP Zgłobice, drugie MDP Koszyce Małe, natomiast trzecie miejsce MDP Biała. W klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopców zwyciężył zespół MDP Poręba Radlna, drugie miejsce wywalczyła drużyna MDP Koszyce Małe, zaś trzecie MDP Poręba Radlna Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Patrycja Linard z MDP Zgłobice, a chłopców Dawid Wojna z MDP Biała.

Zwycięzcom puchary i medale wręczyli zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radny powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach, prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Katarzyna Biel. Najlepsze drużyny będą reprezentować gminę Tarnów na zawodach powiatowych, które odbędą się 3 marca w Wojniczu. {Play}