W sobotę, 13 stycznia w nowo otwartej hali sportowej w Woli Rzędzińskiej rozegrany został turniej piłki nożnej poświęcony pamięci Bartłomieja Osucha – piłkarza, który w 2017 roku przegrał walkę z rakiem. Organizatorem wydarzenia, w którym udział wzięło 13 zespołów, była rodzina piłkarza oraz jego macierzysty klub – LKS Wolania.

Turniej otworzyła rodzina Bartłomieja Osucha: rodzice Bożena oraz Jarosław Osuch oraz wujek Roman Osuch, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Prezes Wolanii Andrzej Prendota oraz Małgorzata Mękal.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: Młodziki, Trampkarze oraz Seniorzy. W kategorii Młodzików do rywalizacji przystąpiły drużyny:  Wolania I Wola Rzędzińska, Wolania II Wola Rzędzińska, Westovia Tarnów, AZS UJ Kraków. W kategorii Trampkarzy: Wolania Wola Rzędzińska, KS Iskra Tarnów, Westovia Tarnów, natomiast w kategorii Seniorzy: Wolania Wola Rzędzińska (Seniorzy), Wolania Wola Rzędzńska (Młodzieżowcy – r.2003-2005), KS Nowa Jastrząbka-Żukowice, LKS Dunajec Zbylitowska Góra, LKS Grom Sufczyn, Westovia Tarnów (Oldboye).

Bartłomiej Osuch zmarł w 2017 roku mając zaledwie 26 lat. Od najmłodszych lat kochał piłkę nożną. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał jako młody chłopiec w Wolanii Woli Rzędzińskiej, by w późniejszych latach reprezentować barwy klubów takich jak: KS Nowa Jastrząbka, Grom Sufczyn czy też KS Biała. Niestety – swój najważniejszy mecz – życie, Bartek przegrał.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Niezależny Serwis Informacyjny KADR {Play}