Pasażerowie mogą znów korzystać z dworca autobusowego w Tarnowie. Odjeżdżają z niego między innymi autobusy komunikacji publicznej jeżdżące po gminie Tarnów. Dla podróżnych uruchomiona została poczekalnia. Jest to możliwe dzięki wydzierżawieniu przez województwo małopolskie części stanowisk oraz obiektu dla Autobusowych Linii Przewozowych funkcjonujących w ramach Kolei Małopolskich. W konferencji dotyczącej nowego dworca wziął udział wójt Grzegorz Kozioł.

To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu tarnowskiego, w tym gminy Tarnów. Od nowego roku znów w Tarnowie działa dworzec autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy między innymi naszej komunikacji gminnej - Autobusowych Linii Przewozowych funkcjonujących w ramach Kolei Małopolskich. – Wszyscy pamiętamy, jak tarnowski dworzec tętnił kiedyś życiem. Następnie z mapy Tarnowa zniknął dworzec, a dla naszych gmin przyszedł czas wykluczenia komunikacyjnego. Jednak dziś to wykluczenie jest już historią. Stało się to dzięki wsparciu województwa małopolskiego i uruchomieniu komunikacji, za co serdecznie dziękuję. A teraz dla pasażerów naszych autobusów wraca dworzec. Liczymy, że wkrótce powróci on na stałe w ręce samorządu – mówił w trakcie konferencji wójt Grzegorz Kozioł.

Z reaktywowanego dworca korzysta obecnie siedem linii autobusowych Kolei Małopolskich (A22, A23, A34, A35, A36, A38 i A39), które realizować będą 1900 odjazdów miesięcznie. Z dworca w Tarnowie dojedziemy więc również do Lisiej Góry, Pleśnej, Zakliczyna, Wojnicza czy Gródka nad Dunajcem i Nowego Sącza. Na autobus można poczekać w ogrzewanym budynku dworca.

Dworzec, dzięki staraniom samorządu województwa, jest znów w Tarnowie po tym, jak miasto Tarnów kilka lat temu nie zdecydowało się na zakup obiektu i przeszedł on w prywatne ręce. - Pracujemy nad sprawnym zintegrowanym systemem transportu regionalnego, a to miejsce jest strategiczne z kilku względów. Jest w centrum Tarnowa i stanowi dogodny punkt początkowy i końcowy dla wielu tras. Bliskość dworca PKS umożliwia szybką przesiadkę na pociąg – mówił wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron. {Play}