Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy udowodnili, że mają dobre serca, włączając się w akcję zbiórki karmy dla potrzebujących psów i kotów. Do zbiórki przyłączyło się jedenaście gminnych szkół i przedszkoli, a efekt to wiele kilogramów pożywienia dla czworonogów przekazanego dla podopiecznych tarnowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Dyplomy za udział w akcji wręczył przedstawicielom szkół wójt Grzegorz Kozioł oraz Agnieszka Sajdak z TONZ.

- Dziękuje Wam, że tak chętnie i licznie włączyliście się w zbiórkę. Pokazuje to, że los bezdomnych, porzuconych, potrzebujących zwierząt nie jest Wam obojętny! – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

W akcję zbiórki karmy włączyły się szkoły z Błonia, Łękawki, Jodłówki-Wałek, Zawady, Poręby Radlnej, Woli Rzędzińskiej nr 1, Koszyc Wielkich oraz przedszkola „Kraina Marzeń” w Zgłobicach, „Słoneczko” w Radlnej, Publiczne Przedszkole w Woli Rzędzińskiej.

- Te potrzebujące zwierzęta nie poradzą sobie same, potrzebują pomocy człowieka, w szczególności w trudnym dla nich okresie zimowym – tłumaczy Agnieszka Sajdak z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Dziękuję Gminie Tarnów i szkołom za dostrzeżenie problemu i wsparcie, co przynosi też efekt w postaci uwrażliwiania dzieci i młodzieży na los zwierzaków – dodaje.

Karma pozyskana w trakcie zbiórki została przekazana do Tarnowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które rozdysponuje je do najbardziej potrzebujących zwierząt. {Play}