Pierwsze ze spotkań opłatkowo-noworocznych za nami. W hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich spotkali się Seniorzy - mieszkańcy Białej, Błonia, Koszyc Wielkich, Koszyc Małych, Zgłobic, Zbylitowskiej-Góry. Była moc noworocznych życzeń, koncert Wojtka Klicha oraz wyjątkowa atmosfera. Gospodarzem spotkania był wójt Grzegorz Kozioł.

- To pierwsze spotkanie w nowej formule. Dawniej organizowaliśmy opłatki w każdym sołectwie, a teraz zaprosiliśmy mieszkańców na dwa spotkania noworoczne, by mieszkańcy z poszczególnych miejscowości mogli się spotkać, poznać, pobyć ze sobą, złożyć sobie noworoczne życzenia – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Spotkanie otwarli składając najlepsze życzenia – wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, przewodnicząca rady Wiesława Mitera, radni: Eugeniusz Wojtarowicz, Piotr Rybski, Stanisław Sarad, Paweł Kolbusz, Bartosz Łaśko oraz sołtysi: Wojciech Kozioł, Stanisław Ptak i Stefan Kolak. Ciepłe słowa w stronę przybyłych skierowali Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz Anna Górska dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Udział w wydarzeniu wzięli również Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, radne powiatu Alina Barbachen i Krystyna Dudoń, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich.

Modlitwę opłatkową poprowadzili przybyli księża: ksiądz dr Jan Bartoszek dyrektor radia RDN Małopolska, ksiądz dziekan Józef Kaczmarski oraz ksiądz Paweł Płatek, ksiądz Piotr Barczyk, ksiądz Kazimierz Borczewski.

Dla przybyłych niespodziankę przygotowały dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych występując z przedstawieniem „Opowieść wigilijna” oraz przekazując słodką niespodzianką dla Babć i Dziadków.  Wiele pozytywnych emocji wzbudził koncert znanego tarnowskiego muzyka – Wojtka Klicha, który wraz z przyjaciółmi zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach. Wieczór upłynął przybyłym na wspólnym śpiewie kolęd prowadzonym przez wokalistkę z Błonia Elizę Gąsiorowską, przy poczęstunku i wspólnych rozmowach.

Całość wydarzenia, w tym dekorację i posiłki przygotowali pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Urzędu Gminy Tarnów.

Drugie ze spotkań noworocznych odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 stycznia o godzinie 16:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Woli Rzędzińskiej, Jodłówki-Wałek, Tarnowca, Poręby Radlnej, Radlnej, Zawady, Łękawki. Bądźmy razem!