Mnóstwo sportowych emocji towarzyszyło gminnym zawodom w siatkówkę, które odbyły się w dniach 18-19 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Gminnymi mistrzami w kategorii klas VII-VIII okazała się Zbylitowska Góra. Zwyciężyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W rozgrywkach klas młodszych zwyciężyli chłopcy z Poręby Radlnej oraz dziewczęta ze Zbylitowskiej Góry. Medale i dyplomy wręczył młodym sportowcom wójt Grzegorz Kozioł.

W pierwszym dniu gminnych zawodów do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VII i VIII reprezentując swoje szkoły. Zawody odbywały się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej prowadzonych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Po emocjonujących zmaganiach na trzech równoległych boiskach siatkarskich, finały wyłoniły zwycięzców. Młodzi siatkarze i siatkarki ze Zbylitowskiej Góry pokazali, że nie mają sobie równych.

Pierwsze miejsce wśród chłopców wywalczyła drużyna ze Zbylitowskiej Góry w składzie: Tomasz Wrona, Jan Iwanicki, Patryk Gąsior, Kajetan Słomski, Kacper Gdowski, Szymon Mleczek, Patryk Jacher, Mateusz Stelmach, Szymon Kieroński. Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Koszyc Wielkich, zaś trzecie drużyna ze szkoły nr 2 w Woli Rzędzińskiej.

Wśród dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna ze szkoły w Zbylitowskiej Górze w składzie: Aleksandra Gomółka, Wiktoria Bibro, Katarzyna Krzemień, Gabriela Tokarz, Emilia Węglińska, Martyna Musiał. Drugie miejsce wywalczyły siatkarki z Woli Rzędzińskiej (szkoła nr 2), zaś trzecie drużyna z Tarnowca.
Nie mniejsze emocje wzbudziły rozgrywki w mini siatkówkę, w kategorii do VI klasy. Zawody przeprowadzone zostały 19 stycznia również w hali w Woli Rzędzińskiej w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych.

Zwycięstwo wywalczyła drużyna chłopców z Poręby Radlnej w składzie: Oskar Górski, Jakub Berdychowski, Jakub Brudziński, Gabriel Jurczyński, Oliwier Jurek, Damian Piechnik, Filip Purchla, Filip Tyrka, Igor Zduń. Drugie miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Tarnowcu, zaś na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze z Koszyc Wielkich.

Złote madale w mini siatkówkę wywalczyły dziewczęta ze Zbylitowskiej Górze. Drużyna przystąpiła do rozgrywek w składzie: Laura Klich, Edyta Słomska, Zuzanna Słomska, Julia Pabian, Emilia Pyrek, Julia Zając, Nina Ciepielowska, Amelia Dusza, Aleksandra Głowacz. W rozgrywkach dziewcząt drugie miejsce padło łupem gospodyń - zawodniczek z Woli Rzędzińskiej nr 1. Brązowe medale wywalczyły dziewczęta z Tarnowca.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Tarnów w finale powiatowym.

- Serdecznie gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim drużynom, które brały udział w rozgrywkach. Wiemy, że każda dyscyplina, każdy sport wymaga zaangażowania tak sportowców jak i trenerów. Trzymamy za Was kciuki w rozgrywkach powiatowych! – mówił wręczając medale wójt Grzegorz Kozioł.

Dodajmy, że rozgrywki prowadzone w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży wspierane są przez samorząd gminny, który zapewnia medale, dyplomy oraz transport dla zawodników. {Play}