Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień! Najstarszy Klub Seniora w gminie Tarnów, „Wrzos” z Tarnowca świętował 15-lecie swojej działalności. Uroczysty jubileusz odbył się w dniu 5 lutego 2024 roku w miejscowej szkole podstawowej. Były wspomnienia, życzenia okolicznościowe jak i plany na przyszłość!

Wydarzenie rozpoczęła prezes klubu Helena Włodek witając wszystkich przybyłych – seniorów z Klubu „Wrzos” oraz przybyłych gości - poseł Annę Pieczarkę, wójta Grzegorza Kozioła, zastępcę wójta Sławomira Wojtasika, radną powiatową Alinę Barbachen, radnych gminy Jana Nowaka oraz Grzegorza Drwala, księdza proboszcza Tadeusza Michalika oraz księdza wikariusza Dawida Mąkę, dyrektor szkoły Annę Filar oraz przedstawicieli lokalnej społeczności.

- Serdecznie Państwu gratuluję tej pięknej działalności. Że stworzyliście w zgodzie, niezależnie od poglądów, grupę przyjaciół. Działacie i rozwijacie się, a my, jako samorząd, deklarujemy nasze stałe wsparcie – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

W 2014 roku w Tarnowcu narodził się pomysł utworzenia pierwszego Klubu Seniora na terenie gminy Tarnów. Pierwszym prezesem została Pani Maria Ostrowska, która przez następne lata jako Gminny Koordynator ds. Seniorów pomagała w powstawaniu klubów w kolejnych miejscowościach. Kolejno klub prowadziła Zofia Łach. Jak mówi obecna prezes klubu, Helena Włodek – stworzyli przez te lata jedną, wielką rodzinę. Przed piętnaście lat działalności Klub „Wrzos” stale się rozwijał, a Seniorzy podejmują coraz to nowe aktywności. Poza stałymi spotkaniami, wystawiają przedstawienia teatralne, współpracują ze szkołą i przedszkolem, kolędują, biorą udział w wycieczkach, wyjazdach do teatru czy kina. {Play}