W sobotę, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich, odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Pożarniczych o Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Tarnów. Organizatorami wydarzenia było Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz OSP Zgłobice, inicjatorem zaś OSP Zgłobice.

Chęć uczestnictwa w turnieju oprócz 11 jednostek OSP zgłosiła również drużyna OHP Tarnów. Wśród 12 zespołów walczących o tytuł najlepszych gminę Tarnów reprezentowało  aż 7 jednostek OSP. W turnieju udział więc wzięli: OHP Tarnów, OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Poręba Radlna, OSP Koszyce Wielkie, OSP Wola Rzędzińska, OSP Rudka, OSP Zgłobice, PSP Tarnów, OSP Łękawka, OSP Łękawica, OSP Jodłówka-Wałki, OSP Koszyce Małe. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Po emocjonujących rozgrywkach dwie pierwsze drużyny z obu grup awansowały do półfinału. W półfinale zmierzyły się ze sobą zespoły OSP Rudka, OSP Łękawica, OHP Tarnów oraz PSP Tarnów. W finale o Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Tarnów zawalczyły OSP Rudka i OHP Tarnów, puchar ostatecznie powędrował do zwycięskiej drużyny – OSP Rudka. Następnie na podium znaleźli się OHP Tarnów ­– II miejsce oraz PSP Tarnów ­– III miejsce. Tytuł najlepszego bramkarza turnieju przyznano dh Marcinowi Krzyśko z OSP Łękawka, natomiast najlepszym strzelcem został dh Artur Biały z OSP Rudka.

Zwycięzców turnieju nagrodzono pucharami i statuetkami, które wręczył Wójt Gminy Tarnów, natomiast upominki w imieniu Starosty Powiatu Tarnowskiego podarował wygranym Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.