Prawie pół tysiąca uczestników, około stu godzin bezpłatnych zajęć w jedenastu gminnych obiektach sportowo – kulturalnych, a zakończenie w kinie Millenium  Centrum Sztuki Mościce – tak w ogromnym skrócie opisać można to, co działo się podczas minionych dwóch tygodni w ramach „Ferii zimowych z gminą Tarnów – Z nami nuda się nie uda”. Program zanotował sukces frekwencyjny i będzie kontynuowany. Patronował mu wójt Grzegorz Kozioł, który dla dzieci i młodzieży poprowadził debaty oxfordzkie.

W „Feriach zimowych z gminą Tarnów – Z nami nuda się nie uda” wzięli udział uczestnicy w różnym wieku – od dzieci przedszkolnych, po nastoletnie. Były one tak skonstruowane, by każdy znalazł coś dla siebie. Zaproponowano więc m.in. zajęcia z programowania, robotyki, rysunek długopisem 3D, artystyczne, sportowe, dziennikarskie, kulinarne, a nawet wspomniane debaty oxfordzkie. -Na wszystkich były komplety, a nawet nadkomplety młodych ludzi – podsumowuje zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek, Ewa Kubisztal.

Nad bezpieczeństwem uczestników, wraz z prowadzącymi, czuwali opiekunowie – pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek, Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz Urzędu Gminy Tarnów. Prócz zajęć tematycznych, każdego dnia serwowany był poczęstunek – rogalik wraz z ciepłą herbatą.

Rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży postulują, aby tego rodzaju półkolonie organizować nie tylko podczas ferii zimowych, ale również w czasie wakacji. -Jesteśmy bardzo zadowoleni. Udało się uniknąć siedzenia przed komputerem, bo to co zaproponowaliście wciągało nasze pociechy tak mocno, że z chęcią biegały na zajęcia. Chciałabym, aby podobnie było też latem – mówi Pani Barbara ze Zgłobic.

Słowa uznania dotyczą również opiekunów, będących do dyspozycji młodych mieszkańców gminy Tarnów także poza zajęciami – Domy Kultury i obiekty sportowe czynne były codziennie, od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 13.00. -Mój syn tak dobrze się z Wami czuł, że kazał się odprowadzać godzinę przed rozpoczęciem zajęć i już o 8.00 meldował się w Domu Kultury. Najchętniej wychodził z niego tuż przed zamknięciem. Dlatego – prosimy o więcej – mówi Pan Tomasz z Tarnowca.

„Ferie zimowe z gminą Tarnów – Z nami nuda się nie uda” zakończyły się w minioną sobotę w kinie Millenium Centrum Sztuki Mościce podczas seansu filmowego „Emma i Czarny Jaguar”. Było gwarno, radośnie i z uśmiechem na twarzach!