Przetarg na tę jedną z najważniejszych inwestycji bieżącego roku w gminie Tarnów jest już ogłoszony. W połowie marca będzie wiadomo kto, przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Porębie Radlnej, wybuduje salę sportową z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy już się nie mogą doczekać miejsca, które służyć będzie całej społeczności. -Około kwietnia podpisana zostanie umowa z wykonawcą, a wbicie pierwszej łopaty planowane jest w maju. To duże zadanie inwestycyjne obliczone na niecałe dwa lata. Po tym czasie udostępniony zostanie nowoczesny obiekt, który spełni nawet najwyższe wymagania – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Samorząd pozyskał na ten cel niemal sto procent dofinansowania zewnętrznego.

W Porębie Radlnej powstanie sala sportowa o powierzchni około 390 metrów kwadratowych wraz z zapleczem technicznym i sanitariatami oraz przewiązką do istniejącego budynku szkoły. Sam obiekt sportowy będzie zatem dużo większy od obecnego i wyposażony w najnowszy sprzęt sportowo – rekreacyjny.

Lada chwila teren przy szkole w Porębie Radlnej zmieni się więc w plac budowy. Po wykonaniu robót rozbiórkowych, wykonywane będą właściwe prace budowlane. Wzniesiony zostanie zupełnie nowy obiekt sportowy z dojściami i miejscami postojowymi, tzw. pochylnią dla osób niepełnosprawnych i zagospodarowaniem terenu. To jednak jeszcze nie koniec. Całość zostanie oświetlona i odpowiednio wyposażona.

Zadowolenia nie kryją przedstawiciele lokalnej społeczności, którzy o budowę nowoczesnej sali sportowej zabiegali od lat. -Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom, jest plan, by go szeroko udostępnić. Będziemy patrzeć z radością jak korzystają z niego zarówno mali, jak i duzi. Dziękujemy samorządowi za tę inwestycję. Dziękujemy, że pamiętacie także o małych miejscowościach – mówi dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Porębie Radlnej, Krystyna Olszówka – Łępa.

Wtóruje jej radny gminny, Jan Skórka: -To spełnienie naszych celów i marzeń, jedna z najlepszych informacji od lat! Z niecierpliwością czekamy na jak najszybsze rozpoczęcie budowy i jej efekt.

Sołtys Poręby Radlnej Wojciech Hońdo podkreśla, że budowa sali sportowej to dla miejscowości wielka rzecz. I radość, że inwestycja rusza z miejsca.

Koszty inwestycji, niemal w stu procentach, pokryje dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Samorząd pozyskał na to przedsięwzięcie 6 mln zł dofinansowania. {Play}