Trwają rozmowy władz gminy Tarnów z właścicielem terenu w centrum wsi w sprawie nieodpłatnego przejęcia go przez samorząd. -Jest na to miejsce konkretny plan. Dzięki temu, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni solankowej, powstałoby coś dobrego dla ludzi, a cały teren byłby logicznie zagospodarowany. Spółdzielni Usług Rolniczych, która chce być jego ofiarodawcą, ogromnie za to dziękuję. Ten gest pokazuje odpowiedzialne myślenie i zaufanie do samorządu, który ma narzędzia do rewitalizacji miejsc w taki sposób, aby jak najlepiej służyły one mieszkańcom – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Mowa o terenie, w którym w przeszłości funkcjonowało Kółko Rolnicze, a następnie Spółdzielnia Usług Rolniczych. Dziś to skład budowlany i nieużytki.

 

 

-To bardzo ważna dla Koszyc sprawa. Mamy zapewnienie, że Spółdzielnia Usług Rolniczych jest gotowa przekazać ten teren na rzecz samorządu, a negocjacje już się rozpoczęły – mówi Eugeniusz Wojtarowicz, mieszkaniec Koszyc Wielkich i radny gminny.

 

 

-Czekamy na to z niecierpliwością, bo nasze Koszyce pięknieją, dużo się tu dzieje, ludzie się sprowadzają, a tu takie coś w samym centrum wsi – dodaje radny gminny i prezes OSP w Koszycach Wielkich, Andrzej Sępek.

 

 

I, jak się okazuje, areał o powierzchni prawie połowy hektara o sporej wartości w centrum tej miejscowości w gminie Tarnów ma szansę wkrótce zmienić się nie do poznania. Co tam powstanie? Przeznaczenie określił już sam przyszły darczyńca. -Gmina będzie mogła przejąć teren pod warunkiem, że powstaną tam żłobek i przedszkole – wylicza Grzegorz Kozioł.

 

 

To jednak jeszcze nie koniec. -Chcielibyśmy, aby w tym miejscu powstał jeszcze plac zabaw. Dzieci jest u nas sporo, dlatego jak najbardziej jest potrzebny – mówi sołtys Stanisław Ptak.

 

 

Jedno jest pewne. Kolejne miejsce w Koszycach Wielkich ma szansę się zmienić w ciągu kilku najbliższych lat. To dodatkowy walor dla miejscowości, która, podobnie jak pozostałe na terenie gminy Tarnów, dzięki inicjatywom samorządu, pięknieje z roku na rok.