Aura jest już coraz bardziej wiosenna. W poszczególnych miejscowościach gminy Tarnów zakwitają posadzone jesienią kwiaty. Lada chwila drzewa i krzewy wypuszczą kolorowe pąki. Barwy nadchodzącej pory roku przyoblekły gminne place, skwery, centra wsi i prywatne posesje. Ruszają też nasadzenia roślinności, które realizują pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek. W wielu miejscach już niebawem oko cieszyć będą różnobarwne kwiaty, drzewa i krzewy – róże i tulipany, lipy, akacje, śnieguliczki, lawenda oraz łąki kwietne.

Krokusy, czyli te najbardziej kojarzące się z wiosną kwiaty zakwitły w wielu miejscach gminy Tarnów. Widać je wyraźnie w centrach wsi, przy Domach Kultury i pasach zieleni. To efekt jesiennej pracy pracowników Urzędu Gminy Tarnów czy Centrum Kultury i Bibliotek, którzy kilka miesięcy temu zasadzili tysiące cebulek krokusów, mieniących się teraz różnymi kolorami.

Wraz z nadchodzącą wiosną ruszają też pozimowe porządki. Sprzątają zarówno mieszkańcy przy swoich posesjach, jak i pracownicy gminy Tarnów. Porządkowane są skwery i inne, publiczne miejsca - chodniki, ścieżki rowerowe czy ulice.

Pozimowe prace na drogach dotyczyć będą także łatania ubytków w jezdniach. {Play}