Przebudowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z naturalną nawierzchnią, przebudowa i rozbudowa trybun, budowa obiektów tzw. małej architektury, budowa parkingu i masztów oświetleniowych oraz instalacji oświetlenia terenu wraz z infrastrukturą techniczną – tak w ogromnym skrócie opisać można zakres prac przy jednej z największych inwestycji ostatnich lat w gminie Tarnów. Rozpocznie się ona już niebawem. Przetarg został już ogłoszony.

 

 

 

-Zagospodarowanie działki przyszkolnej w Zgłobicach to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Zabiegali o nią przez lata także m.in. dyrekcja szkoły, radni i sołtys. Dziś możemy jasno powiedzieć, że dzięki zakupowi przed laty terenów wraz z boiskiem w centrum wsi od prywatnych właścicieli, wielkimi krokami zbliżamy się do realizacji tego olbrzymiego przedsięwzięcia – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

 

 

 

Przedstawiciele lokalnej społeczności przyznają, że planowana inwestycja to spełnienie wieloletnich planów i marzeń związanych z uporządkowaniem i zagospodarowaniem Zgłobic. -Inwestycja, która już w najbliższych miesiącach będzie realizowana w centrum Zgłobic, a mowa tutaj o boisku sportowym to inwestycja długo wyczekiwana przede wszystkim przez lokalny klub sportowy. Będzie to nowoczesne, pełnowymiarowe boisko wraz z trybunami oraz m.in z oświetleniem, odwodnieniem, parkingiem. To kolejna inwestycja w planowanym kompleksie sportowym, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy, by aktywnie spędzać czas. Dziękuję władzom gminy za zaangażowanie w realizację tego projektu. To kolejny obiekt sportowy, który na pozyskanych terenach powstanie – mówi wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnów, Katarzyna Biel.

 

 

 

Sołtys Zgłobic Wojciech Kozioł nie kryje, że marzenie o zagospodarowaniu terenów przy szkole pojawiło się tuż po ich zakupie przez samorząd od prywatnych właścicieli. -Teraz najwyższy czas na realizację tego zadania. A w następnej kolejności trzeba pomyśleć o uporządkowaniu miejsca przy ośrodku zdrowia i jego rozbudowie. Mieszkańcy Zgłobic chcieliby mieć centrum wsi z prawdziwego zdarzenia – mówi Wojciech Kozioł.

 

 

 

Całkowity koszt wynosi ok. 4 mln zł, z czego dofinansowanie (3,6 mln zł - 90%)

samorząd pozyskał w ramach ósmej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.