Blisko trzysta osób wzięło udział w pierwszej w tym roku wycieczce seniorów z gminy Tarnów do Łańcuta i Leżajska. Pięcioma autobusami podróżowali do miejsc położonych w województwie podkarpackim. Pierwsze z nich - na granicy Podgórza Rzeszowskiego i Pradoliny Podkarpackiej, kolejne zaś – w dolinie Sanu na skraju dawnej Puszczy Sandomierskiej. Radości nie było końca. I jest prośba o więcej.

 

 

Uczestników wycieczki powitał wójt Grzegorz Kozioł, który nie krył zadowolenia z tak znakomitej frekwencji. -Niezwykle miło jest mi rozpocząć dzień od spotkania z Państwem. Ogromnie cieszy, że tak licznie bierzecie udział w organizowanych przez nas wyjazdach, które cieszą się dobrą opinią i za każdym razem uczestników jest więcej. Energii, zadowolenia i mobilizacji można Wam pozazdrościć – mówił.

 

 

Członkowie Klubów Seniora zwiedzili Muzeum – Zamek w Łańcucie (Pałac i Powozownię) oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej – Browarnictwo.

 

 

Zamek w Łańcucie zachwycił bogactwem zbiorów i zachowanymi założeniami parkowo-pałacowymi oraz wyjątkowością poszczególnych sal z ich wyposażeniem. Mowa m.in. o kolekcji pojazdów konnych wraz z akcesoriami, cennych dziełach sztuki czy największym w Polsce i najlepiej zachowanym przykładzie biblioteki magnackiej.

 

 

W Muzeum Ziemi Leżajskiej, mieszczącym się w XVIII – wiecznym Dworze Starościńskim seniorzy zwiedzali zgromadzone tam pamiątki regionalne. Wycieczkę zakończono wspólnym obiadem.

 

 

Seniorzy przyzwyczajeni do dobrej oferty wycieczkowej w gminie Tarnów proszą o więcej. -To znakomity sposób spędzania czasu i świetna integracja pomiędzy klubami, czyli poszczególnymi miejscowościami gminy Tarnów. Pozostaje powiedzieć – oby tak dalej było – mówi Elżbieta Ślęzak z Koszyc Małych. -Od wielu lat wyjeżdżamy z gminą Tarnów, każda wycieczka to coś innego i atrakcyjnego. Prosimy o więcej – dodaje Grażyna Ciupek z Radlnej. -To wielka radość spotkać się w tak licznym gronie i wspólnie zwiedzać wyjątkowe miejsca. Widzieliśmy ich już bardzo wiele, a chcemy jeszcze więcej – uzupełnia Alicja Wiązowska z Zawady.

 

 

Samorząd gminny zapewnił transport autokarem, śniadanie bułkowe oraz wynajem przewodników. Wyjazd zorganizowało gminne Centrum Kultury i Bibliotek.