To następna, dobra informacja dla mieszkańców tej miejscowości w gminie Tarnów. Jedna z najbardziej zniszczonych dróg przejdzie kompleksowy remont. -Wpływ tej inwestycji na poprawę bezpieczeństwa jest nie do przecenienia – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. W Urzędzie Gminy Tarnów podpisano już umowę z wykonawcą, a sama przebudowa rozpocznie się lada chwila i zakończy jeszcze w tym roku.

 

 

Zakres zaplanowanych do wykonania prac jest spory. -Przebudowa obejmie ok. 820 metrów bieżących nawierzchni, a w ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z budową chodnika i budową kolektora deszczowego – wylicza kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów, Mariusz Tyrka.

 

 

Zadowolenia nie kryją przedstawiciele lokalnej społeczności, w tym gminni radni. -Można bez przesady powiedzieć, że ulica Ablewicza w Koszycach Wielkich to jedna z najbardziej zniszczonych dróg w całej gminie Tarnów. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. To świetna wiadomość, że przebudowa będzie teraz realizowana. Kibicujemy i przyglądamy się działaniom wykonawcy – mówi radny gminny, Eugeniusz Wojtarowicz. -To dobra wiadomość, super, że się doczekaliśmy modernizacji tego miejsca. Trwało do długo, bo wyremontować trzeba wieleset metrów drogi, co pociąga za sobą znaczne koszty – dodaje radny gminny, Stanisław Sępek.

 

 

Wartość zadania to kwota blisko 2 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi przeszło milion złotych. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu samorządu.

 

 

Po remoncie ul. Ablewicza będzie bezpieczną i komfortową przeprawą dla kierowców i pieszych.