To inwestycje nie do przecenienia – poprawiają bezpieczeństwo i wpływają na komfort przemieszczania się pieszych oraz pasażerów gminnej komunikacji. Zatoki autobusowe w Woli Rzędzińskiej I i II wraz z chodnikiem w sąsiedniej Jodłówce – Wałkach są już wykonane. Mieszkańcy chwalą nowe rozwiązania.

 

 

Pierwsze z nich, czyli zatoka autobusowa powstała na wysokości Klubu Sportowego „Wolania”, kolejne – w pobliżu tężni solankowej w Woli Rzędzińskiej II. Chodnik natomiast zbudowano w Jodłówce – Wałkach o długości blisko tysiąca metrów bieżących. -Wszystkim nam zależało na wykonaniu tych zadań. Nie ma niczego cenniejszego niż bezpieczeństwo. To mocno uczęszczane przez pieszych miejsca. Przemieszczają się nimi zarówno dzieci szkolne, jak i osoby dorosłe oraz starsze. Od teraz będą bardziej chronieni przed ruchem samochodowym, który zwłaszcza w godzinach szczytu jest tam intensywny – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

 

 

Inwestycje w pasie drogowym w Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce – Wałkach są także skutkiem zabiegów społeczników i gminnych radnych. Dziś nie kryją zadowolenia z powodu ich wykonania. -Mieszkańcy oczekiwali na przebudowę tych miejsc. Mają one niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo. Dla przykładu – zatoka autobusowa na wysokości Klubu Sportowego „Wolania” poprawiła bezpieczeństwo przede wszystkim pieszym oraz osobom wyjeżdżającym z drogi gminnej, tzw. „Krzyska” - mówi w ich imieniu przewodnicząca Rady Gminy Tarnów, Wiesława Mitera.

 

 

Całość zadania to kwota przeszło 830 tys. zł., z czego dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego wyniosło ponad 650 tys. zł. Resztę dopłacił samorząd gminy Tarnów. Inwestycje poprzedziło zawarcie umowy z Powiatem Tarnowskim, gdyż zostały one wykonane przy drogach powiatowych, lecz na terenie naszej gminy.