W Szkole Podstawowej w Koszycach Wielkich odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap Gminny. Uczestnicy – członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz młodzież wyłoniona w eliminacjach szkolnych na rozwiązanie tekstu mieli 40 minut. Po tym czasie komisja w składzie: prezes gminnych OSP Katarzyna Biel, komendant gminny OSP Daniel Gniewek, zastępca komendanta gminnego – Mariusz Grzywa oraz sekretarz Michał Kwapniewski wraz z opiekunami drużyn przystąpiła do oceny testów. Poziom był wysoki, uczestnicy sprostali wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, czy praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Nieobce są im zagadnienia na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Turniej, w którym rywalizowało 33 uczestników, zorganizował Zarząd Gminny ZOSP RP Gminy Tarnów. A nagrody najlepszym wręczał wójt Grzegorz Kozioł. {Play}

 

 

Wyniki:

 

 

Grupy wiekowe:

 

I grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,

 

II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,

 

III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

 

I grupa - uczestniczyło 13 osób,

 

II grupa - uczestniczyło 15 osób,

 

III grupa - uczestniczyło 5 osób.

 

 

Laureaci:

 

I GRUPA - I miejsce Karolina Maślanka - NSP Jodłówka- Wałki

 

II m-ce Julia Dochnal - MDP Wola Rzędzińska

 

III Róża Pawłowska - MDP Zbylitowska Góra

 

IV Amelia Lazarowicz - MDP Koszyce Małe

 

V Kacper Sobol- MDP Wola Rzędzińska

 

 

II GRUPA - I miejsce Adrian Kozioł – SP w Woli Rzędzińskiej II

 

II m-ce Aleksandra Świeca - MDP Wola Rzędzińska

 

III m-ce Adam Dziemdziora - MDP Jodłówka- Wałki

 

IV Szymon Musiał- MDP Koszyce Małe

 

V Szymon Lechowicz - SzP Zawada

 

 

III GRUPA - I m-ce Anna Czuba - MDP Zbylitowska Góra,

 

II m-ce Daria Damian - MDP Zgłobice

 

III m-ce Michał Seruś - MDP Poręba Radlna

 

IV Mateusz Sołtys - MDP Koszyce Małe

 

V Hubert Golec - MDP Wola Rzędzińska

 

Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody od Wójta Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek oraz członka zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasza Stelmacha. Pierwsze miejsca z poszczególnych grup będą reprezentowały gminę Tarnów w etapie powiatowym.