Koło Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości gminy Tarnów docenione za produkcje i występy teatralne! Panie ze Zgłobic odebrały prestiżowe wyróżnienie podczas I Ogólnopolskiej Gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jako jedyne reprezentowały Powiat Tarnowski i gminę Tarnów. Uznanie jury zyskał przygotowany przez nie spektakl „Babeczki w akcji”, opowiadający o pracy strażaków ochotników. Na zaproszenie wójta Grzegorza Kozioła „Babeczki” gościły w Urzędzie Gminy Tarnów. Od samorządu otrzymały symboliczne upominki – zestawy gminnych pamiątek i słowa podziękowania za promowanie gminy Tarnów także poza jej granicami.

-Jestem z Was ogromnie dumny. Swoją kreatywnością oraz energią zarażacie innych i poprzez swoją teatralną pasję dodatkowo promujecie naszą gminę. Gratuluję ogólnopolskiego sukcesu w Kielcach, pozostając pod wrażeniem Waszych przedstawień – mówił podczas spotkania z „Babeczkami” wójt Grzegorz Kozioł.

„Babeczki w akcji” to spektakl osadzony w realiach OSP. Przedstawia scenę, w której starsze pokolenie spotyka się w remizie i narzeka na sposób gaszenia pożarów. W pewnym momencie do akcji wkraczają tytułowe Babeczki, które fantazyjnie poprzebierane pokazują w jak sprawny sposób ochotnicy postępują na wypadek zagrożenia.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza sztuka „Babeczek” ze Zgłobic. Choć KGW w tej miejscowości istnieje raptem od dwóch lat to panie zdążyły już m.in. zaprezentować skecz podczas X Turnieju Siatkówki Plażowej i Festynu Rodzinnego w Zgłobicach, spektakl komediowy „Randki w ciemno” można było z kolei zobaczyć w centrum miejscowości, a Jasełka oglądali pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej w Tarnowie i w Nowodworzu. „Babeczki”uczestniczyły także w warsztatach teatralnych z Samborem Czarnotą w miejscowości Sienna na lubelszczyźnie, a następnie, pod czujnym okiem tego aktora, wzięły udział w profesjonalnym nagraniu skeczu.

-To dla nas bardzo ważne, że możemy dać innym coś od siebie. Nie wystarczają nam obowiązki domowe i zawodowe, chcemy robić coś więcej, dlatego wymyślamy różne inicjatywy, w tym sztuki teatralne. Wspierają nas w tym mocno i kibicują nam władze gminy, które umożliwiły nam i sfinansowały transport do Kielc – podkreśla prezes KGW w Zgłobicach, Agnieszka Kozioł.

Panie zyskują coraz większe uznanie lokalnej społeczności. -Mieszkańcy Zgłobic chętnie oglądają występy „Babeczek” i podkreślają, że skutecznie umilają im życie. Bardzo się cieszymy, że tak fantastyczne działaczki KGW mamy właśnie u siebie – mówi sołtys miejscowości Wojciech Kozioł.

Wszystkie produkcje „Babeczek” można zobaczyć w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube.

Dodajmy, że podczas gali w Kielcach prestiżowe wyróżnienia przypadły KGW, które wyróżniają się aktywnością, innowacyjnością oraz zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnych. {Play}