Jak wiadomo kibice są w stanie wiele zrobić dla swojej ukochanej drużyny piłkarskiej. Nie brakuje i takich, którzy, aby zapewnić jej doping, uczestniczą nawet w meczach wyjazdowych. Zagorzali kibice wspierają swoje zespoły nie tylko w momentach tryumfów, ale i podczas przegranych. Wiernych fanów drużyn sportowych nie brakuje także w gminie Tarnów. Świadczy o tym dobra frekwencja nie tylko podczas meczów rozgrywanych na miejscu, ale i poza rodzimym stadionem. Przykładem niech będą sołtysi i gminni radni. -Za moją drużyną na koniec świata. No, może nie na koniec świata, lecz na pewno na koniec regionu – mówi sołtys i radny Piotr Rybski, który kibicuje Ludowemu Klubowi Sportowemu „Dunajec” w Zbylitowskiej Górze. I nie jest w tej pasji odosobniony.

Podobnie wiernymi fanami lokalnej piłki nożnej są m.in. radny gminny Eugeniusz Wojtarowicz, który kibicuje Klubowi Sportowemu Koszyce Wielkie, sołtys Zgłobic Wojciech Kozioł, wspierający Ludowy Klub Sportowy Zgłobice i radny gminny oraz prezes Ludowego Klubu Sportowego „Wolania” w Woli Rzędzińskiej, Andrzej Prendota. -Gdy tylko mogę, podążam za „moją” drużyną także na mecze wyjazdowe. To wielka frajda móc jej kibicować i przeżywać w sposób bezpośredni te niezwykłe, sportowe emocje – mówi Eugeniusz Wojtarowicz z Koszyc Wielkich.

Fani lokalnej piłki nożnej przyznają, że rokrocznie poprawia się komfort kibicowania na rodzimych boiskach. -Widać, że gmina inwestuje w sport. Lepsze są nie tylko nasze stadiony, ale i cała baza sportowa. Wystarczy popatrzeć jak zmieniło się otoczenie wraz z zapleczem boiska sportowego w Koszycach Małych. To zupełnie inna bajka, aniżeli jeszcze kilka lat temu – przekonuje Piotr z Koszyc Małych, pasjonat piłki nożnej w gminie Tarnów.

Rzeczywiście, tylko w ostatnich latach powstały nowe obiekty sportowe, a wiele dotychczasowych doposażono w nowoczesne elementy. Zbudowano m.in. wspomniany obiekt szatniowy dla klubu sportowego w Koszycach Małych, budynek szatni z siłownią przy klubie sportowym w Koszycach Wielkich, trybuny i oświetlenie na boisku KS Radlna, kompleks sportowo – rekreacyjny przy orliku w Tarnowcu i w Woli Rzędzińskiej I, jak również stadion sportowy ze sztuczną nawierzchnią w Woli Rzędzińskiej I, boisko sportowe przy Szkole w Zgłobicach wraz z boiskiem wielofunkcyjnym w tej miejscowości gminy Tarnów.

Rokrocznie organizacje pozarządowe oraz podmioty, zajmujące się upowszechnianiem sportu otrzymują wsparcie finansowe z budżetu gminy Tarnów na poziomie przeszło 500 tys. zł. To środki finansowe przyznawane w ramach programu „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”. -Dotowanie sportu wśród młodego pokolenia jest jednym z naszych priorytetów. To inwestycja w ich zdrowie, rozwój oraz pasje - mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}