W gminie Tarnów rozstrzygnięcie wyborów samorządowych przyniosła ich pierwsza tura. W minioną niedzielę, 7 kwietnia, mieszkańcy zdecydowali, że obowiązki wójta pełnić będzie ponownie Grzegorz Kozioł, którego poparło blisko 62% wyborców. Będzie to jego piąta kadencja.

-Mieszkańcom naszej gminy pięknie dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Zawsze byłem i będę wójtem wszystkich mieszkańców, także tych, którzy na mnie nie głosowali. Moim priorytetem jest dalsza poprawa warunków życia ludzi zamieszkujących na naszym terenie. Chcę, żeby w gminie Tarnów czuli się bezpiecznie i komfortowo. Bo gmina Tarnów to nasz wspólny dom. Ważne, aby jej poszczególne miejscowości nadal rozwijały się równomiernie. Wszystkim Radnym tworzącym nową Radę Gminy Tarnów serdecznie gratuluję i proszę o współpracę dla dobra naszych sołectw – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Poniżej publikujemy wyniki wyborów na Wójta Gminy Tarnów i do Rady Gminy Tarnów:

https://www.wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/wbp/okregi/121609

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/rada_gminy/okregi/121609

Wyniki wyborów - protokoły Gminnej Komisji Wyborczej