Kolejny raz malownicze tereny wzdłuż Dunajca w tej miejscowości gminy Tarnów będą miejscem akcji ekologicznej. Tym razem zapraszamy na III Małopolski Dzień dla Klimatu, który odbędzie się już w najbliższy piątek, 19 kwietnia na terenie Stadionu Sportowego LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze. -Dbanie o nasze najbliższe otoczenie – sprzątanie oraz sadzenie drzew, krzewów i kwiatów jest jednym z naszych priorytetów. Działań proekologicznych w gminie Tarnów jest sporo, bo chcemy żyć w zgodzie z naturą. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w ciekawą inicjatywę Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, której jesteśmy współorganizatorem – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Początek o godzinie 10.00.

Na III Małopolski Dzień dla Klimatu zapraszają wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Powiat Tarnowski oraz wójt Grzegorz Kozioł, Rada Sołecka w Zbylitowskiej Górze, tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich „Lejdis”, Stowarzyszenie Zbylitowska.pl i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej.

W ramach akcji, w zamian za zebrane śmieci będzie można odebrać darmowe sadzonki drzew, będzie również możliwość spotkania z Ekodoradcą.

Warto dodać, że sadzenie drzew to jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów, aby przeciwdziałać niekorzystnym skutkom zmiany klimatu. Drzewa absorbują dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze, retencjonują wodę i regulują mikroklimat lokalny. Dlatego też stały się symbolem Małopolskich Dni dla Klimatu.

Przypomnijmy, że przed rokiem w ramach działań dotyczących ochrony przyrody w gminie Tarnów, wzdłuż Dunajca w Zbylitowskiej Górze zorganizowano akcję edukacyjną „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Wzięli w niej udział uczniowie i przedszkolaki, jak również przedstawiciele samorządu lokalnego i Małopolski. {Play}