Plac budowy został formalnie przekazany wykonawcy. Ten ma dokładnie 20 miesięcy na zbudowanie go od podstaw. -To ważny dzień dla Poręby Radlnej. Będziemy mieć salę sportową z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy na nią bardzo czekamy. To będzie najpiękniejszy obiekt w naszej miejscowości – mówi sołtys, Wojciech Hońdo. W przekazaniu placu budowy wykonawcy, prócz sołtysa, wzięli udział wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem, radny Jan Skórka, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Krystyna Olszówka – Łępa, inspektor nadzoru i pracownicy Urzędu Gminy Tarnów.

-Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom, a najbardziej czekają na niego dzieci i młodzież. Dbanie o ich rozwój fizyczny i rozwijanie pasji jest jednym z naszych priorytetów – podkreśla wójt, Grzegorz Kozioł.

Co bardzo ważne, inwestycja jest w całości finansowana ze środków zewnętrznych. W Porębie Radlnej powstanie sala sportowa o powierzchni około 390 metrów kwadratowych wraz z zapleczem technicznym i sanitariatami oraz przewiązką do istniejącego budynku szkoły. Sam obiekt sportowy będzie zatem dużo większy od obecnego i wyposażony w najnowszy sprzęt sportowo – rekreacyjny.

-Wzniesiony zostanie zupełnie nowy obiekt sportowy z dojściami i miejscami postojowymi, tzw. pochylnią dla osób niepełnosprawnych i zagospodarowaniem terenu. Wszystko to będzie odpowiednio oświetlone i wyposażone – dodaje zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Koszty inwestycji, niemal w stu procentach, pokryje dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Samorząd pozyskał na to przedsięwzięcie 6 mln zł dofinansowania. {Play}