Na linię startu w Koszycach Wielkich stawiło się 7 drużyn z terenu gminy Tarnów. Łącznie 28 zawodników zmierzyło się z 5 stacjami ćwiczeniowymi. Trzeba było rozwiązać test oraz zmierzyć się z różnymi, niebezpiecznymi dla zdrowia i życia sytuacjami. -Młodzież znakomicie sobie z nimi poradziła, a w ostatecznej klasyfikacji decydowały różnice nieraz jednego punktu. Wszystkim mocno gratulujemy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł, który najlepszym drużynom wręczył puchary. Dyplomy natomiast przekazali prezes gminnych OSP Katarzyna Biel wraz z komendantem Danielem Gniewkiem. Zwycięski zespół otrzymał również upominki od członka zarządu powiatu tarnowskiego, Tomasza Stelmacha. Poczęstunek dla wszystkich – smakołyki z grilla przygotowało Centrum Kultury i Bibliotek.

Młodzi ludzie prezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – podczas wypadku przy pracy, na placu zabaw, czy ratowania tonącego. W teście natomiast musieli wykazać się umiejętnościami sprawnościowymi – m.in. przetaczania piłeczki pingpongowej przez wąż, nalania chochelką wody do 4 kubków ułożonych na desce ortopedycznej, przeniesienia czterech kubków z wodą na desce tak, aby donieść jak najwięcej wody znajdującej się w kubeczkach oraz przelewania wody z kubków do menzurki.

Ostatecznie tabela wyników przedstawia się następująco:

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna MDP Koszyce Małe
Drugie miejsce MDP Zbylitowska Góra
Trzecie miejsce MDP Wola Rzędzińska

Na kolejnych miejscach uplasowali się:

MDP Zgłobice
MDP Biała
MDP Poręba Radlna
MDP Jodłówka–Wałki {Play}