Malownicze, rekreacyjne tereny wzdłuż Dunajca przy Stadionie Sportowym w Zbylitowskiej Górze, po raz kolejny były miejscem działań proekologicznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej z tej miejscowości gminy Tarnów wraz z mieszkańcami i przedstawicielami samorządu porządkowali okolice ścieżki rowerowej „VeloDunajec”. Posadzono i rozdano ok. 300 sadzonek drzew i krzewów – a wszystko to w ramach III Małopolskich Dni dla Klimatu. -Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałe świętowanie Dnia Ziemi! Dziękujemy za postawy proekologiczne, tak ważne we współczesnym świecie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Po aktywnej pracy dla wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Lejdis” ze Zbylitowskiej Góry. Była również okazja, aby spotkać się z gminnymi Ekodoradcami, od których można było uzyskać cenne informacje, dotyczące możliwości wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła i przepisów uchwały antysmogowej.

Spotkanie w Zbylitowskiej Górze było częścią kampanii „III Małopolskich Dni dla Klimatu” realizowanych w ramach Projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”, który jest dofinansowany ze środków unijnych Programu LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. {Play}