System ulg przewozowych w gminie Tarnów będzie poszerzony. To temat rozmów i uzgodnień wójta Grzegorza Kozioła z Krystianem Zielińskim z Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. -Na prośbę samorządu gminy Tarnów, bezpłatne przejazdy gminną komunikacją autobusową będą dotyczyć wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Wójt Grzegorz Kozioł chce wprowadzenia szeroko zakrojonego systemu ulg przewozowych, to pierwsza taka sytuacja w Małopolsce – mówi zastępca dyrektora małopolskiego Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu, Krystian Zieliński. Omawiane są szczegóły tego przedsięwzięcia.

Dotychczas w gminie Tarnów bezpłatne przejazdy dotyczą uczniów szkół podstawowych. Samorząd chce, aby ten system poszerzyć. -Wszystko wskazuje na to, że bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów będą obowiązywać już od 1 września. Co ważne, nasz samorząd nie poniesie w związku z tym żadnych, dodatkowych kosztów. W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie trwają analizy techniczne tego przedsięwzięcia – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Przypomnijmy, od września ubiegłego roku usługi przewozowe na terenie gminy Tarnów realizują Koleje Małopolskie, organizatorem jest Marszałek Małopolski. Obowiązujący system ulg jest szeroki.

Z bezpłatnych przejazdów korzystają m.in. uczniowie szkół podstawowych, zasłużeni honorowi dawcy krwi, seniorzy po 70. roku życia i opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także funkcjonariusze publiczni. Od września uprawnionych do jazdy za darmo będzie jeszcze więcej. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom i ukłon w stronę młodzieży, aby z komunikacji publicznej korzystała jeszcze chętniej. {Play}