Szef gminnego samorządu został odznaczony za zasługi dla pożarnictwa podczas Powiatowego Dnia Strażaka na tarnowskim rynku. Brązowy medal przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Święto strażaków miało uroczystą oprawę. Gośćmi byli m.in. Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Wojewoda Małopolski. -Czuję się wyróżniony i zmotywowany do dalszej pracy na rzecz Straży Pożarnej, strażaków ochotników z terenu gminy Tarnów, a co za tym idzie – na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Po uroczystej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, główne obchody odbyły się na płycie tarnowskiego rynku. Rozpoczęły się od złożenia meldunku i przeglądu pododdziałów. Meldunek złożył kpt. Mateusz Skowron, a przyjął go bryg. Przemysław Przęczek - Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. W następnej kolejności odegrany został hejnał Tarnowa oraz nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt i odegranie hymnu państwowego.

Powitania zaproszonych gości, samorządowców, przedstawicieli władz PSP, Policji, Straży Granicznej, emerytowanych funkcjonariuszy PSP, władz i przedstawicieli ZOSP RP, strażaków PSP i OSP oraz zgromadzonym mieszkańców powitał st. bryg. mgr inż. Krzysztof Gładysz - Komendant Miejski PSP oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie Łukasz Łach.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń oraz nominacji na wyższe stopnie. Pierwszy raz z okazji 25-lecia ZOSP RP przyznana została Oznaka Honorowy Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Tarnowskiej. Z Gminy Tarnów oznaką uhonorowano Jolantę Kałużę, związaną również przez wiele lat z Urzędem Gminy Tarnów. Piotr Sierlecki z Koszyc Małych otrzymał natomiast Brązowy Krzyż Zasługi za udział w misji gaszenia pożarów w Grecji.

W uroczystości uczestniczyła mocna reprezentacja gminy Tarnów – przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP, a w szpalerze pocztów sztandarowych naszą gminę reprezentowała OSP Koszyce Małe z prezesem Zbigniewem Gniewkiem na czele.  Byli też m.in. prezes gminnych OSP Katarzyna Biel, komendant gminny i strażak zawodowy PSP w Tarnowie Daniel Gniewek oraz reprezentanci OSP Zgłobice  - Dawid Białas, Dariusz Damian (kompania honorowa KM PSP w Tarnowie), Paweł Strzesak i Paweł Wilk. OSP Jodłówka – Wałki reprezentował Piotr Olszówka – był on członkiem kompanii honorowej KM PSP w Tarnowie, OSP Koszyce Wielkie Michał Kwapniewski (Poczet Sztandarowy KM PSP w Tarnowie), OSP Wola Rzędzińska - Sebastian Guzik (Poczet Flagowy) i Arkadiusz Płaneta (hejnalista). Dawid Białas otrzymał ponadto brązowy medal zasłużony dla ochrony p.poż, Paweł Strzesak również brązowy medal zasłużony dla ochrony p.poż, Paweł Wilk - awans w stopniu mł. bryg, Jakub Strzesak natomiast był operatorem drona. Ponadto MDP Wola Rzędzińska pełniła służbę liturgiczną podczas Mszy św., a druhowie OSP Koszyce Wielkie, Wola Rzędzińska i Zgłobice pracowali podczas zabezpieczenia, pełnili służbę porządkową.


Obchody zakończyło odegranie Hymnu Związku OSP oraz defilad pododdziałów i złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości. {Play}