Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów wraz ze Stowarzyszeniem Zielony Pierścień zapraszają na bezpłatne szkolenia oraz warsztaty odbywające się w Domach Kultury na terenie gminy Tarnów.

Bezpłatna oferta spotkań obejmuje m.in. 30-godzinny kurs języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym z elementami Business English, czyli szkolenie, z którego powinni skorzystać głównie osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej, przedsiębiorcy i pracownicy. Kurs obejmuje 15 spotkań po 2h, rozpoczyna się 27 lutego i odbywać się będzie w każdą środę w Domu Kultury w Tarnowcu. Zakończenie szkolenia przewidziane jest na 19 czerwca.

Kolejne spotkania dotyczą tematyki upraw ekologicznych, pszczelarstwa i uprawy oraz wykorzystywania ziół. Rolniczy Handel Detaliczny oraz Rolnictwo Ekologiczne zainteresuje przede wszystkim rolników oraz hodowców, którzy mogą wziąć udział w trzygodzinnym szkoleniu prowadzonym przez specjalistę Małopolskiej Izby Rolniczej, inspektor gospodarstw ekologicznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Tarnowcu 5 marca (wtorek) o godz. 16.00, kolejne 14 marca (czwartek) przy OSP w Łękawce o godz. 17.30.  Następnie dla wszystkich pszczelarzy czy osób żywo interesujących się pszczelarstwem w Parafialnym Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej zorganizowane zostaną dwa czterogodzinne spotkania, pierwsze 30 marca (sobota) o godz. 14.00, drugie zaś 6 kwietnia (sobota), również o godz. 14.00. Tematyce uprawy i wykorzystania ziół zostaną poświęcone cztery szkolenia, dwa teoretyczne oraz dwa warsztatowe. „Uprawa ziół z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych jako alternatywa dla tradycyjnych upraw” – to tytuł trzygodzinnego wykładu, który będzie miał miejsce w Domu Kultury w Tarnowcu 8 marca (piątek) o godz. 16.00 oraz 19 marca (wtorek) w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze. Natomiast warsztaty dotyczące wykorzystania ziół w kuchni i fitoterapii, czyli ziołolecznictwa, odbędą się zarówno w budynku Szkoły Podstawowej w Łękawce - 25 marca (poniedziałek) o godz. 17.00, w Domu Kultury w Tarnowcu – 23 maja o godz. 16.00 (czas szkolenia – 3,5h), jak i w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze – 28 maja o godz. 16.00 (czas szkolenia – 4h).

Wszystkie proponowane spotkania są w pełni bezpłatne, dostępne dla każdego, kto interesuje się podaną tematyką lub chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z danej dziedziny. Aby wziąć w nich udział, należy się zapisać pod numerem telefonu 146326345 lub wysłać zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w którym zainteresowana osoba poda imię, nazwisko, nazwę gminy, którą zamieszkuje, telefon kontaktowy oraz adres mailowy. {Play}