W dniu 8 lutego 2019 roku w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich – Karolina Ptak, otrzymała dyplom oraz nagrodę za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez MSZ z okazji 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce.

W uroczystości rozdania nagród uczestniczył minister Jacek Czaputowicz oraz wiceminister Piotr Wawrzyk. Z 433 nadesłanych prac, komisje konkursowe wyłoniły 14 laureatów miejsc I-III oraz 14 uczniów, którym przyznano wyróżnienia. Wśród osób wyróżnionych znalazł się także uczeń Krystian Sołtys. Ministrowie serdecznie pogratulowali wszystkim 28 uczniom, nauczycielom i rodzicom. Słowa podziękowania skierowali także do szkół, które poprzez swą codzienną misję edukacyjną stworzyły warunki do zgłębiania tematyki praw człowieka. {Play}